Trwa ładowanie...
dklkmss

Asseco South Eastern Europe kupiła 98,68 proc. akcji tureckiej Sigmy za 9,1 mln USD

16.09. Warszawa (PAP) - Asseco South Eastern Europe (ASEE) kupiła 98,68 proc. akcji w kapitale zakładowym spółki Sigma Danişmanlik ve Uygulama Merkezi A.Ş. z siedzibą w Istambule...

dklkmss
dklkmss

16.09. Warszawa (PAP) - Asseco South Eastern Europe (ASEE) kupiła 98,68 proc. akcji w kapitale zakładowym spółki Sigma Danişmanlik ve Uygulama Merkezi A.Ş. z siedzibą w Istambule (SIGMA), w transakcji gotówkowej łącznie za 9,1 mln USD - poinformowała ASEE w komunikacie.

W komunikacie podano, że 86,68 proc. akcji zostało nabytych bezpośrednio przez ASEE, a 12 proc. akcji zostało nabytych przez spółkę zależną ASEE - ASSECO SEE Teknoloji A.Ş. z siedzibą w Istambule.

"SIGMA oferuje rozwiązania do zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa, do zarządzania produktami leasingowymi oraz aktywami dla firm leasingowych i instytucji finansowych, jak również aplikacje umożliwiające zarządzanie procesem i treścią głównie w obszarze usług finansowych, klientów telekomunikacyjnych i z sektora publicznego. Na liście klientów SIGMA znajduje się 8 z 15 największych banków w Turcji, a także 20 z 40 instytucji finansowych i firm leasingowych działających w Turcji. W ciągu ostatnich 5 lat SIGMA zrealizowała 30 dużych projektów. Sigma zatrudnia 68 osób. W 2011 roku sprzedaż SIGMY wyniosła 5,3 mln USD. Zysk operacyjny (EBIT) wyniósł 2,1 mln USD, a zysk netto 2,0 mln USD" - podano w komunikacie.

ASEE poinformowała, że zakup akcji w SIGMA został sfinansowany ze środków własnych grupy ASEE i jest kontynuacją budowy mocnej grupy regionalnej ASEE działającej w rejonie południowo-wschodniej Europy oraz w Turcji. (PAP)

jtt/

dklkmss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dklkmss