Trwa ładowanie...
d1s56y3

Asseco, Sygnity i HP dopuszczone do przetargu na ZMOKU w ramach pl.ID

18.9.Warszawa (PAP) - Asseco Poland, Sygnity i Hewlett-Packard zostały dopuszczone do udziału w postępowaniu przetargowym na budowę i wdrożenie Zintegrowanego Modułu Obsługi...

d1s56y3
d1s56y3

18.9.Warszawa (PAP) - Asseco Poland, Sygnity i Hewlett-Packard zostały dopuszczone do udziału w postępowaniu przetargowym na budowę i wdrożenie Zintegrowanego Modułu Obsługi Końcowego Użytkownika (ZMOKU), realizowanego w ramach projektu pl.ID. Zakończenie przetargu zaplanowano na IV kw. 2009 r. - poinformowała PAP rzeczniczka MSWiA Wioletta Paprocka.

"Do udziału w postępowaniu przetargowym zostały dopuszczone firmy Asseco Poland, Sygnity i Hewlett-Packard, które posiadają odpowiednie świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego określone ustawą o ochronie informacji niejawnych, spełniając tym samym wymogi formalne oraz posiadają doświadczenie w realizacji podobnych zamówień" - poinformowała Paprocka, potwierdzając jednocześnie wcześniejsze, nieoficjalne informacje PAP.

Dodała, że zakończenie postępowania przetargowego zaplanowano na IV kwartał 2009 r.

W ramach pl.ID ma zostać wdrożony elektroniczny dowód tożsamości z funkcją uwierzytelnienia w systemach IT jednostek sektora publicznego. Zrealizowana zostanie też przebudowa, modernizacja i integracja istniejących rejestrów państwowych oraz informatyzacja Urzędów Stanu Cywilnego.

Doradcą strategicznym przy projekcie jest konsorcjum firm Comarch i PwC Polska. Projekt podzielony jest na kilka mniejszych przetargów. Budżet całego przedsięwzięcia to około 370 mln zł, a planowany termin zakończenia projektu to III kw. 2013 r.

Przetarg prowadzi Centrum Projektów Informatycznych MWSiA.

Grzegorz Suteniec (PAP)

gsu/ pam/

d1s56y3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s56y3