Trwa ładowanie...
d9dvvwm

Audytor załączył uwagi do opinii o rocznych raportach Polimeksu i Mostostalu W.

21.03. Warszawa (PAP) - Audytor Ernst&Young Audit załączył uwagi do raportów rocznych Polimeksu Mostostalu i Mostostalu Warszawa w związku ze standardem MSR 11. W obu przypadkach...
Share
d9dvvwm

21.03. Warszawa (PAP) - Audytor Ernst&Young Audit załączył uwagi do raportów rocznych Polimeksu Mostostalu i Mostostalu Warszawa w związku ze standardem MSR 11. W obu przypadkach chodzi o ujęcie w budżecie przychodów kontraktów drogowych kwoty dodatkowych przychodów wynikających z roszczeń wobec inwestora/zamawiającego i rozpoznania zysku z tego tytułu. Polimex Mostostal rozpoznał z tego tytułu wynik netto w wysokości 21 mln zł, a Mostostal Warszawa 85 mln zł, co według audytora jest niezgodne z zasadami standardu MSR 11.

"Spółka na podstawie szacunków zarządu spółki, ujęła w budżecie przychodów jednego z kontraktów drogowych kwotę dodatkowych przychodów wynikających z roszczenia wobec inwestora oraz rozpoznała z tego tytułu wynik netto w kwocie 21 mln zł" - napisał audytor w opinii do raportu Polimeksu.

"Na dzień wydania niniejszej opinii spółka uzgodniła umownie z zamawiającym zakres rzeczowy objęty roszczeniem, jednakże z uwagi na trwające postępowanie i rozmowy, co do wartości roszczenia, jego wiarygodny szacunek jest niemożliwy do ustalenia. W związku z tym rozpoznanie kwoty tego roszczenia w budżecie przychodów kontraktu oraz w przychodach ze sprzedaży usług grupy za 2011 rok nie spełnia wszystkich wymogów standardu" - dodał.

d9dvvwm

Podobna uwaga dotyczy raport Mostostalu Warszawa, tylko chodzi o rozpoznanie kwoty 85 mln zł zysku.

"Na dzień wydania niniejszej opinii prawdopodobieństwo zaakceptowania tych roszczeń przez zamawiających oraz wiarygodny szacunek ich ostatecznej wartości nie są możliwe do niezależnego ustalenia, w związku z czym nie jesteśmy w stanie potwierdzić, że rozpoznanie kwoty tych roszczeń w budżetowanych przychodach tych kontraktów oraz w przychodach ze sprzedaży spółki za 2011 rok spełnia wymogi standardu" - napisano.

Obie spółki przy rozliczaniu kontraktów budowlanych stosują zasady przedstawione w MSR 11, co wymaga oszacowania stopnia zaawansowania kontraktu na każdy dzień bilansowy oraz ustalenia budżetu przychodów i kosztów.(PAP)

gsu/ osz/

d9dvvwm

Podziel się opinią

Share
d9dvvwm
d9dvvwm