Trwa ładowanie...
d1rl1ij
alior bank

Awaria Alior Banku. Klienci nie mogli zapłacić kartą, ani wybrać pieniędzy

Po godzinie 18 klienci banku, którzy chcieli wypłacić gotówkę z bankomatów, albo zapłacić kartą płatniczą musieli odejść z kwitkiem.
Share
Awaria Alior Banku. Klienci nie mogli zapłacić kartą, ani wybrać pieniędzy
Fot: Joymaster/public domain
d1rl1ij

*W czwartek po godzinie 18 klienci banku, którzy chcieli wypłacić gotówkę z bankomatów, albo zapłacić kartą płatniczą musieli odejść z kwitkiem. *[Aktualizacja: 19:40]

- Dlaczego nie działają płatności kartą i wypłaty z bankomatów?!!!!!! Jak mam wypłacić pieniądze???? Problem mają tylko klienci Alior Banku!! W innych bankach nie ma tego problemu!!!! - pytała na oficjalnym profilu facebookowym banku jedna z klientek Aliora.

Podobnych zgłoszeń wciągu 40 minut pojawiło się więcej. - Właśnie miałem problem na stacji paliw bo nie miałem gotówki a kartę odrzucało... kto mi odda kasę za tę sytuację? - niepokoił się inny klient. - Nie mogę wypłacić w bankomacie żadnej sieci, błąd 413 - informował kolejny.

d1rl1ij

Na stronie internetowej banku nie pojawiła się żadna informacja dotycząca ewentualnych problemów. Klienci mieli również problem z uzyskaniem informacji telefonicznej.

- Z żadnego bankomatu nie mogłem wybrać pieniędzy, nigdzie nie idzie się dodzwonić, porażka - informował mężczyzna. - Potwierdzam. Co jest z płatnościami i czemu infolinie nie działają? - pytał inny klient.

Nam udało się w pierwszym momencie dodzwonić na infolinię, ale nie uzyskaliśmy żadnej konkretnej informacji na temat awarii. Kolejne próby zakończyły się już niepowodzeniem.

Po godzinie 19 dostaliśmy informację od rzecznika Alior Banku, że awaria została usunięta. - Według moich informacji transakcje kartami już działają poprawnie. Problem był po stronie dostawcy i dotyczył kilku banków - powiedział nam Julian Krzyżanowski, rzecznik Alior Banku.

d1rl1ij

Podziel się opinią

Share
d1rl1ij
d1rl1ij