Trwa ładowanie...
19-01-2016 14:03

Awaria Allegro. Użytkownicy logują się nie na swoje konta

Kłopoty techniczne największej platformy sprzedażowej w kraju. Użytkownicy logując się na Allegro mogą wejście nie na swoje konto.

Awaria Allegro. Użytkownicy logują się nie na swoje konta
d3x4ld2

Kłopoty techniczne największej platformy sprzedażowej w kraju. Użytkownicy logując się na Allegro mogą wejść nie na swoje konto. Po 15 serwis poinformował, że problem udało się rozwiązać.

- Mamy przejściowe kłopoty techniczne. Przez jakiś czas Allegro będzie niedostępne. Wrócimy do Was, tak szybko jak to możliwe. Przepraszamy za niedogodności - napisało na Facebooku Allegro ok. godziny 13.30.

Jak wynikało ze skarg użytkowników serwisu, logowali się nie na swoje konta, choć używali poprawnych danych: loginu i hasła. Część twierdziła, że zakończono ich aukcje internetowe. Inni, że było to niemożliwe.

d3x4ld2

- Ja też chwilę zalogowana byłam na czyjeś obce konto przy próbie zalogowania się na własne, ale nic poza tym, że w prawym rogu był obcy nick nie mogłam zrobić bo wywalało do pustej białej strony - pisała na FB jedna z użytkowniczek.

Z kolei na stronie serwisu ok. godz. 14 pojawił się komunikat: "przerwa techniczna/ Wiemy, że nie wszystko jest doskonałe, ale pracujemy nad tym. Niedostępność serwisu od 00:00 do 05:00 związana jest z pracami technicznymi. Oferty kończące się w tym czasie przedłużamy o 24 godziny".

- Musieliśmy zrestartować całą naszą maszynerię. Przy naszych rozmiarach trochę to trwa. Nad rozwiązaniem problemu pracujemy. Ile to jeszcze potrwa? Trudno mi powiedzieć - mówił WP Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy Allegro.

Jak dodawał, nie był to raczej atak hakerski. Twierdził też, że użytkownicy, którzy zostali błędnie zalogowani nie na swoje konta, nie mogli kupować lub kasować aukcji innych osób. - Nie mam tu jednak 100-procentowej pewności. Jest na to jeszcze za wcześnie - tłumaczył.

d3x4ld2

Co ciekawe na tablicy Allegro na FB pojawili się już pierwsi, którzy na awarii chcą zarobić. Jedna z kancelarii prawnych pyta czy są poszkodowani i prosi osoby, które ewentualnie straciły przez problemy techniczne pieniądze, aby zgłosiły się do niej.

Po godzinie 14.30 serwis teoretycznie zaczął działać normalnie - tzn. zniknęła już tablica informująca o przerwie technicznej.

Po 15 serwis na FB poinformował, że problemy się skończyły.

- Wróciliśmy. Możecie już bez przeszkód kupować i sprzedawać na Allegro. Wszystkie indywidualne pytania wynikłe z dzisiejszej niedostępności serwisu kierujcie do nas na formularz kontaktowy - dodano.

d3x4ld2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x4ld2