Trwa ładowanie...
d3q0hwm
30-05-2016 13:36

Awbud ma list intenc. na II etap budowy zakładu produkcyjnego za ok. 29 mln zł

Warszawa, 30.05.2016 (ISBnews) - Awbud podpisał list intencyjny na wykonanie II etapu budowy zakładu produkcyjnego w Godzikowicach k/Oławy dla Eberspächer Climate Control Systems - producenta nowatorskich rozwiązań technologicznych dla przemysłu motoryzacyjnego. W ramach kontraktu spółka zbuduje m.in. nową halę produkcyjną i magazynową. Łączna wartość umowy ma wynieść 28,8 mln zł, podała spółka.

Share
d3q0hwm

"Będzie to kolejny duży kontrakt podpisany przez Awbud na wykonanie zakładu Eberspächer w Godzikowicach. Spółka jako generalny wykonawca realizowała wcześniej prace związane z I etapem inwestycji, który obejmował wybudowanie budynku biurowo-socjalno-technicznego o powierzchni 2300 m2 oraz hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 6500 m2. Realizacja I etapu została zakończona 31 marca 2016 r." - czytamy w komunikacie.
W ramach II etapu prac dla Eberspächer Climate Control Systems, Awbud odpowiedzialny będzie za wykonanie hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 14 000 m2, podano również.

"Obszar budownictwa przemysłowego to jeden z naszych głównych segmentów specjalizacji w ramach generalnego wykonawstwa. Posiadamy duże doświadczenie w projektach z tej dziedziny, a także specjalistyczną wiedzę, niezbędną przy tego typu realizacjach" - powiedział prezes Michał Wuczyński, cytowany w komunikacie.

Dodał, że w niedalekiej przyszłości liczymy na nowe kontrakty w sektorze budownictwa przemysłowego, szczególnie w zakresie przemysłu ciężkiego oraz przemysłu chemicznego. Jest to rynek, który szybko się rozwija i stanowi opłacalne projekty inwestycyjne .

Awbud świadczy usługi przede wszystkim jako generalny wykonawca. Specjalizuje się w budownictwie komercyjnym i ogólnym, realizacji obiektów przemysłowych, rewitalizacji obiektów (galerii handlowych, budynków biurowych i użyteczności publicznej, dworców kolejowych) oraz realizacji w obszarach ekologii i energetyki. Jako podwykonawca spółka wyspecjalizowana jest przede wszystkim w pracach żelbetowych oraz instalacyjnych na rzecz wielu sektorów gospodarki, m. in. dla branży energetycznej.

(ISBnews)

d3q0hwm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q0hwm
d3q0hwm