Trwa ładowanie...
d1kpdjq

Awbud wstrzymuje debiut, środki na rozwój chce pozyskać od banków i funduszy vc

3.10.Warszawa (PAP) - Spółka Awbud Wyroby Betonowe zawiesiła debiut giełdowy do czasu poprawy sytuacji na giełdzie. Program inwestycyjny zamierza sfinansować kredytem, prowadzi też...
Share
d1kpdjq

3.10.Warszawa (PAP) - Spółka Awbud Wyroby Betonowe zawiesiła debiut giełdowy do czasu poprawy sytuacji na giełdzie. Program inwestycyjny zamierza sfinansować kredytem, prowadzi też rozmowy na temat pozyskania środków od funduszy typu venture capital - powiedział PAP Michał Wuczyński, przewodniczący rady nadzorczej spółki.

"Na razie zawiesiliśmy proces upubliczniania spółki. Rynek kapitałowy nie daje szansy na realizację oferty przy rozsądnej wycenie. Dlatego prowadzimy rozmowy z bankami i funduszami venture capital na temat finansowania naszego programu inwestycyjnego" - powiedział Wuczyński.

Dodał, że plany debiutu giełdowego nie zostały zaniechane, a oferta ma zostać przeprowadzona gdy poprawi się sytuacja na rynku.

d1kpdjq

Spółka chce pozyskać z alternatywnych do giełdy źródeł mniejszą kwotę niż pierwotnie planowała zebrać z giełdy. Wówczas miało to być ok. 50 mln zł.

"Rozważamy pozyskanie środków na niższym poziomie, żeby zostawić miejsce na ewentualną emisję publiczną w 2009 roku, bo wierzymy, że rynek odbije się od dna i będzie można uplasować emisję" - poinformował Wuczyński.

W 2007 roku Awbud pozyskał inwestora finansowego, spółkę BBI Capital NFI. Objął on 20 proc. papierów firmy.

"Cały czas pracujemy nad pozyskaniem finansowania. Mamy już fundusz w naszej strukturze akcjonariatu, także ścieżka jest już przetarta. Rozmowy toczą się dynamicznie" - powiedział.

d1kpdjq

W pierwszej kolejności firma planuje otworzyć linię produkcyjną, która pozwoli na wprowadzenie do oferty spółki nowego produktu.

"Oprócz tego uruchamiamy wydobycie surowców i prowadzimy działania modernizacyjne" - poinformował Wuczyński.

Spółka w 2006 roku przyjęła strategię zakładającą rozbudowę mocy produkcyjnych, przejęcia i dywersyfikację produktów. Awbud ma cztery zakłady produkcyjne w Polsce południowej. Wytwarzają one elementy betonowe, jak kostki, płyty i krawężniki oraz beton towarowy i zbrojone elementy betonowe.

W 2007 roku sprzedaż Awbudu wzrosła do 59,8 mln zł, a zysk netto do 8,7 mln zł. Rentowność operacyjna wyniosła 18,8 proc., a rentowność netto 14,5 proc.

Monika Borkowska (PAP)

morb/ asa/

d1kpdjq

Podziel się opinią

Share
d1kpdjq
d1kpdjq