Trwa ładowanie...
d2bghqu

Backlog grupy Awbud wynosi prawie 250 mln zł

19.01. Warszawa (PAP) - Wartość portfela zamówień grupy Awbud wynosi prawie 250 mln zł netto, z czego do realizacji w tym roku przypada ponad 200 mln zł, w tym kontrakty Instalu...

Share
d2bghqu

19.01. Warszawa (PAP) - Wartość portfela zamówień grupy Awbud wynosi prawie 250 mln zł netto, z czego do realizacji w tym roku przypada ponad 200 mln zł, w tym kontrakty Instalu Lublin to 44 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Jeśli chodzi o rynek inwestycyjny, to spodziewamy się ożywienia zwłaszcza w budownictwie przemysłowym, które w ostatnich dwóch latach znajdowało się w dołku. Ceny usług budowlanych powoli zaczynają rosnąć, jednak nadal utrzymuje się stan, w którym podaż projektów inwestycyjnych jest niższa niż możliwości realizacyjne firm budowlanych" - powiedział cytowany w komunikacie Michał Wuczyński, prezes Awbudu.

Spółka podała, że Awbud Design & Build zdobył kontrakt na projekt i generalne wykonawstwo rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Oławie. Wartość kontraktu to 10,2 mln zł netto.

d2bghqu

Należący do grupy Instal Lublin zawarł w tym tygodniu dwa kontrakty. Spółka wykona instalację wentylacji w centrum handlowym Faktory Outlet pod Krakowem za prawie 5 mln zł netto oraz instalacje na budowie zakładu LG Display w Biskupiach Podgórnych za ponad 7,6 mln zł netto.

"Dzięki tym umowom nasz portfel na ten rok wypełniony jest w 60 proc. To istotnie więcej niż rok temu. Na tych dwóch kontraktach spodziewamy się pozyskać jeszcze dodatkowe zlecenia" - powiedział Przemysław Milczarek, prezes Instalu Lublin.

20 stycznia akcjonariusze Instalu Lublin będą głosować nad fuzją z Awbudem sp. z o.o.

"Dotychczas wszelkie prace związane z połączeniem przebiegają sprawnie i zgodnie z założonym przez nas harmonogramem. Proces powinien zakończyć się na przełomie I i II kwartału 2011 roku" - powiedział prezes Wuczyński. (PAP)

pel/ ana/

d2bghqu

Podziel się opinią

Share
d2bghqu
d2bghqu