Trwa ładowanie...
d14f8al

Balcerowicz: podatki w Polsce są bardzo wysokie

Profesor Leszek Balcerowicz uważa, że w Polsce niezbędna jest szeroka debata na temat finansów publicznych i reforma wydatków.
Share
d14f8al

Gość "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia zaznaczył, że w Polsce wciąż mamy bardzo wysokie podatki. Obecna zła sytuacja to, jego zdaniem, efekt nie tylko kryzysu finansowego, ale także psucia w ostatnich latach finansów publicznych. Były minister finansów podkreślił, że już koalicja PiS-Samoobrona-LPR uchwalała wiele ustaw, które miały zwiększać deficyt. Skutki takich działań były niewidoczne, bowiem gospodarka wówczas miała się doskonale - dodał Balcerowicz.

Jego zdaniem rząd PO-PSL również nie jest bez winy. Gość Polskiego Radia uważa, że ograniczanie wydatków na cele społeczne to działania fragmentaryczne. Niezbędna jest całościowa debata o finansach publicznych - dodał Balcerowicz.

Według niego siły polityczne w Polsce stoją przed potrzebą wyjaśnienia społeczeństwu tego, jak wyjść z recesji bez hamowania rozwoju. Jego zdaniem rząd powinien przedstawić program, skupiający się na ograniczaniu tempa wzrostu wydatków.

d14f8al

Podziel się opinią

Share
d14f8al
d14f8al