Trwa ładowanie...
d4iphjv
d4iphjv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Banaś: porozumienie gwarantem "wielkiej zmiany" reformy administracji skarbowej (krótka)

Porozumienie z "Solidarnością" ws. zabezpieczenia praw i interesów pracowników i funkcjonariuszy przy wdrażaniu Krajowej Administracji Skarbowej jest gwarantem "wielkiej zmiany" reformy administracji skarbowej - ocenił w środę w Gdańsku szef KAS Marian Banaś.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4iphjv

Dokument pt. "Porozumienie ws. zabezpieczenia praw i interesów pracowników oraz funkcjonariuszy oraz zabezpieczenia realizacji zadań organów państwa w związku z wdrażaniem Krajowej Administracji Skarbowej" podpisano w siedzibie związku między Szefem Krajowej Administracji Skarbowej Marianem Banasiem a Sekcją Krajową Pracowników Skarbowych NSZZ "Solidarność" w obecności wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego.

Zdaniem szefa KAS, podpisane porozumienie ma być gwarantem "wielkiej zmiany" dotyczącej reformy administracji skarbowej i celnej. "Ta reforma jest absolutnie konieczna. Ona jest spóźniona, ale lepiej później niż wcale. Ona się przyczyni do lepszej ściągalności podatków i lepszego funkcjonowania państwa. I to jest też wasza zasługa" - dodał Banaś.

"Jestem jednym z was: w 1980 r. byłem działaczem +Solidarności+ w zarządzie Małopolska. I to nie był koniunkturalizm, bo gdy przyszedł okres próby, to podjąłem podziemną działalność i zostałem skazany na cztery lata więzienia. Wtedy Solidarność była gwarantem zmian w Polsce, że Polska dzięki Solidarności, Janowi Pawłowi II i Ronaldowi Reaganowi odzyskała wolność i niepodległość. I dzisiaj również Solidarność jest tą siłą, która gwarantuje dobre zmiany w Polsce" - zaznaczył Banaś.

d4iphjv

O znaczeniu podpisanego porozumienia mówił też przewodniczący "S" Piotr Duda. "To porozumienie jest dla nas ważne, bo ono stawia w równym rzędzie i krajową administrację skarbową jako pracodawcę, ale i jako związek zawodowy Solidarność, który będzie czuwał nad tym, aby faktycznie ten cały proces przebiegał zgodnie z prawem, a także, żeby widzieć w tej całej reformie pracownika jako podmiot, a nie jako przedmiot" - zaznaczył.

Podczas obrad KK NSZZ "S" wicepremier Morawiecki powiedział, że "solidarność" nie może być pustym sloganem, to słowo jest dla nas zobowiązaniem. "Solidarność my traktujemy nie tylko jako słowo pełne treści historycznej i zasług historycznych, ale również jako zobowiązanie. To słowo jest dla nas zobowiązaniem, które wiąże się z budową lepszych mechanizmów funkcjonowania gospodarczego w Polsce" - podkreślił.

Krajowa Administracja Skarbowa rusza 1 marca br. Ustawa o KAS oraz ustawa wprowadzająca jej przepisy przewidują konsolidację Służby Celnej i skarbowej oraz urzędów kontroli skarbowej w ramach KAS. KAS będzie podporządkowana ministrowi finansów, a jej szefem został wiceminister finansów Marian Banaś.

d4iphjv

Podziel się opinią

Share
d4iphjv
d4iphjv