Trwa ładowanie...
d306jve

Bank BGŻ BNP Paribas obejmuje pakiet mniejszościowy w IPF Group

Warszawa, 16.02.2016 (ISBnews) - Bank BGŻ BNP Paribas w ramach działalności w zakresie inwestycji kapitałowych Capital Development zawarł umowę inwestycyjną z IPF Group oraz jej założycielem i większościowym udziałowcem - Mariuszem Dolatą, podała instytucja. W efekcie Bank BGŻ BNP Paribas stał się mniejszościowym udziałowcem w IPF Group oraz zapewnił finansowanie dalszego dynamicznego rozwoju Grupy.

Share
d306jve

Grupa IPF działa od 2008 roku i jest certyfikowaną agencją doradztwa personalnego i pracy tymczasowej z przychodami przekraczającymi 60 mln zł. Grupa IPF zajmuje się pozyskiwaniem i koordynacją zatrudnienia specjalistycznego personelu dla swoich klientów w Polsce, Francji i Niemczech.

"Po raz kolejny wybraliśmy firmę o mocnej pozycji na rynku i wysokich kompetencjach popartych wieloletnim doświadczeniem. IPF Group jest firmą, działającą na dynamicznym rynku o dużym potencjale, która osiągnęła już spory sukces. Wierzymy, że dzięki profesjonalnemu zespołowi zarządzającemu oraz unikalnej kompetencji i przy wsparciu Grupy BGŻ BNP jesteśmy w stanie wykorzystać szanse dalszego szybkiego rozwoju firmy w Polsce, we Francji i na innych rynkach europejskich" - podsumował Laurent Denizou, dyrektor zarządzający Pionu Finansowania Specjalistycznego w Banku BGŻ BNP Paribas, cytowany w komunikacie.

Mariusz Dolata - założyciel i prezes Grupy IPF skomentował, że biorąc pod uwagę plany dynamicznego rozwoju organicznego we Francji i w Polsce, jak również planowane akwizycje, mając tak silnego partnera Grupa jest w stanie dużo szybciej osiągnąć swoje cele.

Capital Development to działalność prowadzona przez Bank BGŻ BNP Paribas S.A. w Polsce, której założeniem jest partnerstwo poprzez inwestowanie w pakiety mniejszościowe rosnących spółek średniej wielkości, które posiadają sprawdzony model biznesowy. Celem tego działania jest wsparcie przedsiębiorstw będących w fazie szybkiego wzrostu i umocnienie ich pozycji rynkowej. BNP Paribas zwykle nie bierze udziału w zarządzaniu operacyjnym, ale raczej wspiera właścicieli w zarządzaniu kluczowymi etapami rozwoju firmy. Capital Development inwestuje w firmy przemysłowe jak i usługowe, jakkolwiek strategia obejmuje wyłącznie pakiety mniejszościowe poniżej 33% przy jednoczesnym istotnym zaangażowaniu właścicieli, również kapitałowym.

d306jve

"Przez ostatnie 20 lat BNP Paribas Développement zainwestował w kilkaset spółek, jego portfel obecnie składa się z ponad 300 podmiotów. To jest już piąta inwestycja lokalnego zespołu w Polsce, gdzie projekt Capital Development istnieje od 2 lat, co pokazuje duży dynamizm oraz dopasowanie oferty do potrzeb rynkowych" - czytamy dalej w komunikacie.

Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Bank jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW.

(ISBnews)

d306jve

Podziel się opinią

Share
d306jve
d306jve