Trwa ładowanie...
d2i4kzv

Bank Handlowy liczy w '13 na wzrost portfela kredytów gotówkowych i kart kredytowych

06.11. Warszawa (PAP) - Bank Handlowy liczy, że w 2013 roku wzrośnie jego portfel kredytów gotówkowych i kart kredytowych. Segment kredytów korporacyjnych nie będzie rósł tak...

Share
d2i4kzv

06.11. Warszawa (PAP) - Bank Handlowy liczy, że w 2013 roku wzrośnie jego portfel kredytów gotówkowych i kart kredytowych. Segment kredytów korporacyjnych nie będzie rósł tak szybko, jak w 2012 roku i możliwy jest tu wysoki jednocyfrowy wzrost - poinformował na konferencji Sławomir Sikora, prezes banku.

Pożyczki gotówkowe w III kwartale 2012 roku spadły 5 proc. rdr i 1 proc. kdk. Z kolei kredyty związane z kartami kredytowymi spadły 4 proc. rdr i 0,4 proc. kdk.

"To trend, który chcemy w przyszłym roku zmienić. Chcemy, by działania, które podejmujemy pozwoliły na wzrosty w obu tych portfelach" - powiedział we wtorek Sikora.

"Spodziewam się, że Rekomendacja T może stworzyć dodatkowy bodziec wzrostu kredytów w obszarze kart kredytowych i pożyczki gotówkowej, aczkolwiek nie spodziewam się przełomu. W przyszłym roku nadzieje wiążemy w większym stopniu z poprawą efektywności procesów decyzyjnych" - dodał.

d2i4kzv

Kredyty klientów instytucjonalnych po III kwartale 2012 roku wzrosły 19 proc. rdr i 7 proc. kdk. Prezes ocenia, że 2013 roku przyniesie dla banku niższy wzrost tych kredytów.

"Jeśli chodzi o sektor korporacyjny to nie spodziewam się tak wysokich dynamik jak w tym roku. Energetyka czy telekomunikacja to branże, w których chcemy rosnąć. (...) raczej to będzie wysoki jednocyfrowy wzrost, to podstawowa linia wzrostu" - powiedział Sikora.

Prezes poinformował, że celem banku na 2013 roku jest utrzymać wzrost depozytów bieżących, jednak nie podał szczegółów.

Koszty banku w III kwartale 2012 roku wyniosły 336,8 mln zł. Koszty samej bankowości detalicznej w III kwartale 2012 roku wyniosły 189,5 mln zł, czyli były o 4 proc. niższe niż w II kwartale 2012 roku i 7 proc. niż rok wcześniej.

"W III kwartale widzimy efekty restrukturyzacji, aczkolwiek na pełne efekty restrukturyzacji trzeba będzie poczekać na I kwartał 2013 roku" - powiedział Sikora.

Prezes poinformował, że oszczędności z tytułu restrukturyzacji widoczne są w kosztach pracowniczych i kosztach nieruchomości.(PAP)

seb/ jtt/

d2i4kzv

Podziel się opinią

Share
d2i4kzv
d2i4kzv