Trwa ładowanie...
d24rsgq

Bank Handlowy przedstawi jesienią trzyletnią strategię

Warszawa, 08.05.2015 (ISBnews) - Bank Handlowy przedstawi na jesieni nową trzyletnią strategię, która będzie zakładała silny wzrost, poinformował prezes Sławomir Sikora.

Share
d24rsgq

"Przygotowaliśmy się do zmian i pełnych wyzwań warunków i 2015 traktujemy jako rok, w którym będziemy myśleć i o kolejnych latach. Na jesieni przedstawimy nową strategię na 3 lata radzie nadzorczej i inwestorom. Chcemy postawić na wzrost i 2015 chcemy uczynić rokiem przełomowym, jeśli chodzi o wzrost naszego banku" - powiedział Sikora podczas konferencji prasowej.

"Uważamy, że jesteśmy przygotowani na wzrost, bo mamy silny kapitał, wysoką płynność, wysoką jakość portfela kredytowego - nie mamy problemu CHF, który ujawnił się w sektorze bankowym w Polsce tak silnie. Te elementy jak dobre zarządzanie i dobra jakość portfela procentują na rynku, na którym mamy tyle zmian" - podkreślił prezes.

Sikora poinformował też, że bank przeprowadził dokładną analizę zależności banku od Bankowego Tytułu Egzekucyjnego i ocenia, że jest ona marginalna.

d24rsgq

"Dla Citi Handlowy jakość portfela ma zasadnicze znaczenie. Egzekucja zabezpieczeń poprzez BTE w działalności korporacyjnej to 0,2% należności, które są w windykacji" - powiedział prezes.

Sikora wskazał, że bank chce utrzymać pozycję lidera na rynku walut oraz pozycję lidera na rynku kart kredytowych.

"Chcemy, by klient czuł, że jakość obsługi jest dla nas parametrem nadrzędnym. Chcemy również pokazać, ze wzrost finansowania międzynarodowych przedsiębiorstw i zarządzanie rachunkami są obszarami, na których chcemy skupić się szczególnie" - zaznaczył, dodając, że dla zagranicznych firm, które inwestują w Polsce Citi Handlowy jest bankiem pierwszego wyboru.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

(ISBnews)

d24rsgq

Podziel się opinią

Share
d24rsgq
d24rsgq