Banki szykują funduszom jesień średniowiecza?

Choć w ciągu roku Polacy wycofali już z funduszy inwestycyjnych ponad 23 mld zł, nie widać końca exodusu. A na jesień kolejną wielką ofensywę w walce o nasze oszczędności zapowiadają bankowcy - pisze "Gazeta Wyborcza".

Banki szykują funduszom jesień średniowiecza?
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

Najbliższa bitwa o nasze oszczędności rozpęta się tuż po wakacjach. Bankowcy zapowiadają, że po mniej aktywnym drugim kwartale już od września klientów czeka wysyp depozytowych nowości. _ Bo jesień jest w Polsce tradycyjnie okresem oszczędzania _ - tłumaczy prosto z mostu Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego. To ten bank jako pierwszy wypromował w Polsce konta oszczędnościowe jako alternatywę dla zwykłych lokat.

Nadchodząca jesień ma przynieść kolejne nowinki. _ Wprowadzimy nowy, bardzo elastyczny sposób oszczędzania _ - zapowiedział niedawno Luigi Lovaglio, wiceprezes największego od niedawna banku w Polsce - Pekao. Z ustaleń "Gazety Wyborczej" wynika, że będzie to jeszcze bardziej elastyczne, niż oferują dziś konkurenci, konto oszczędnościowe.

|

Obraz
Obraz

Prezes Getinu Jarosław Dowbaj chce, żeby co miesiąc jego bank zgarniał co najmniej 500 mln zł depozytów. Nową ofertę depozytów zapowiadają na jesień Kredyt Bank i BZ WBK. W boju z funduszami bankom mają pomóc tzw. produkty strukturyzowane. To połączenie lokat i inwestycji w akcje, surowce lub towary. Klient otrzymuje gwarancję, że za kilka lat dostanie swoje pieniądze z powrotem, a jeśli dobrze pójdzie - zainkasuje jeszcze do kilkunastu procent rocznego zysku. Mniej niż w funduszach, ale za to z gwarancją uniknięcia straty.

Z informacji "Gazety" wynika, że w najbliższym czasie nowe "struktury" znajdą się w ofercie m.in. MultiBanku, Getin Banku oraz ING.

Więcej w "Gazecie Wyborczej"

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)