Trwa ładowanie...
d4jpd5r

Bankowość i budownictwo to najbardziej perspektywiczne sektory - ING TFI (opinia)

11.05. Warszawa (PAP) - Sektor bankowy, budownictwo oraz w dłuższej perspektywie deweloperka to najbardziej perspektywiczne sektory na polskim rynku, z drugiej strony wolniej od...

Share
d4jpd5r

11.05. Warszawa (PAP) - Sektor bankowy, budownictwo oraz w dłuższej perspektywie deweloperka to najbardziej perspektywiczne sektory na polskim rynku, z drugiej strony wolniej od rynku będzie rósł sektor telekomunikacyjny - uważa Maciej Bombol, dyrektor inwestycyjny ING TFI.

"Dwa sektory szczególnie zasługują na uwagę: banki i budownictwo. Z uwagi na niski poziom ubankowienia polskiej gospodarki biznes bankowy może rosnąć szybciej od PKB. Beneficjentem tego wzrostu będą głównie duże banki" - powiedział dziennikarzom Bombol.

"Do Polski napłynie około 100 mld euro środków z Unii Europejskiej, będą one przeznaczone głównie na infrastrukturę, a na tym skorzystają spółki budowlane" - dodał.

W dłuższym okresie analityk zwraca uwagę na perspektywy stojące przed deweloperami specjalizującymi się w budownictwie mieszkaniowym.

d4jpd5r

"W długim okresie równie dobre perspektywy rysują się przed sektorem deweloperskim. Pod względem ilości mieszkań na jednego mieszkańca jesteśmy w tyle za krajami Europy Zachodniej dlatego hossa na na rynku deweloperskim jest nieunikniona, ale wątpliwe aby nastąpiła ona jeszcze tym roku" - powiedział.

"Z drugiej strony sektory takie jak telekomunikacja będą rosły wolniej od całej gospodarki" - dodał. (PAP)

jru/ asa/

d4jpd5r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jpd5r
d4jpd5r