Trwa ładowanie...
dg625a3

BBN o wizycie Sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (komunikat)

...

Share
dg625a3

26.06. Warszawa - BBN informuje:

Dziś, 26 czerwca br., z jednodniową wizytą w Polsce na zaproszenie Szefa BBN przebywa sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Andrij Klujew.

Sekretarz RBNiO zostanie przyjęty przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W BBN zostaną przeprowadzone rozmowy o współpracy dwustronnej w sferze bezpieczeństwa, perspektywach stosunków UE-Ukraina oraz współpracy praktycznej NATO z Ukrainą.

W Warszawie A. Klujew spotka się ponadto z ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem, z którym przedyskutuje kwestie polsko-ukraińskiej współpracy wojskowej, w tym dotyczące utworzenia trójstronnej brygady (z udziałem Litwy).

dg625a3

Wizyta A. Klujewa odbywa się na mocy Planu Współpracy BBN-Aparat RBNiO na lata 2012-2013. Zgodnie z tym dokumentem, obie instytucje prowadzą regularne konsultacje poświęcone współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa zarówno na szczeblu politycznym, jak i eksperckim.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

dg625a3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg625a3
dg625a3