Trwa ładowanie...
d3ovgqu

BBN: wizyta szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Kijowie (komunikat)

...

d3ovgqu

31.05. Warszawa - BBN informuje:

31 maja - 1 czerwca br. minister Stanisław Koziej złoży wizytę w Kijowie na zaproszenie sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Andrija Klujewa. Spotkanie z sekretarzem RBNiO odbędzie się w ramach realizacji Planu Współpracy BBN-Aparat RBNiO na lata 2012-2013. Będzie to pierwsze spotkanie obu ministrów.

W Kijowie Stanisław Koziej będzie rozmawiał m.in. o perspektywach stosunków Unii Europejskiej z Ukrainą oraz rezultatach szczytu NATO w Chicago, w tym o stosunkach NATO-Ukraina. Poruszy także kwestie związane z bezpieczeństwem podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.

Tematem rozmów będzie również przewodnictwo Ukrainy w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w 2013 r., jak również wymiana doświadczeń na temat planowania strategicznego. Ponadto omówione zostaną perspektywy współpracy w dziedzinie obronności.

d3ovgqu

W programie wizyty przewidziano spotkania szefa BBN z przedstawicielami ukraińskiej administracji rządowej.


W ramach współpracy BBN i RBNiO został wydany "Biuletyn Polsko-Ukraiński". Idea tej publikacji zrodziła się podczas spotkania sekretarzy Rad Bezpieczeństwa Polski i Ukrainy w maju 2011 r.

Zachęcamy do zapoznania się z Biuletynem, który jest dostępny na stronie internetowej Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d3ovgqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ovgqu