Trwa ładowanie...
d1wlqt1
d1wlqt1
IAR
fundusze

Będzie łatwiej o unijne pieniądze

Będą uproszczone zasady finansowania, które ułatwią dostęp do unijnych funduszy. Propozycje komisarza do spraw budżetu Janusza Lewandowskiego zostały przyjęte przez Komisję Europejską.
Share
d1wlqt1

Mniej biurokracji, większa elastyczność i bardziej skuteczna kontrola, tak w skrócie można podsumować plan przedstawiony przez polskiego komisarza. Janusz Lewandowski zaproponował na przykład ograniczenie do minimum wymaganej liczby dokumentów dla grantów do 50 tysięcy euro.

Ponadto, zgodnie z nowymi założeniami, beneficjenci funduszy nie będą już zmuszani do otwierania osobnych kont bankowych, by otrzymywać zaliczkę z unijnej kasy na realizację projektów. Większa odpowiedzialność za dobre wykorzystanie pieniędzy z unijnych funduszy strukturalnych spadnie na narodowe agencje, które będą zobowiązane do skuteczniejszej kontroli. To ma zmniejszyć skalę ewentualnych nadużyć i błędów.

Ponadto, Komisja Europejska chce zacieśnić współpracę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym przy przyznawaniu funduszy na wspólne projekty i ograniczyć czasochłonne procedury.

d1wlqt1

Podziel się opinią

Share
d1wlqt1
d1wlqt1