Trwa ładowanie...
dt6xduw
11-03-2016 17:50

Belka: spotkanie RPP z wicepremierem Morawieckim - bardzo ciekawe

Spotkanie Rady Polityki Pieniężnej z wicepremierem Mateuszem Morawieckim na temat jego programu miało charakter seminaryjny i obu stronom dużo dało - powiedział w piątek prezes NBP Marek Belka na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP.

dt6xduw
dt6xduw

Spotkanie RPP oraz zarządu NBP z wicepremierem Mateuszem Morawieckim na temat jego planu rozwojowego odbyło się w czwartek.

"Wywiązała się bardzo interesująca wymiana poglądów, dotycząca przede wszystkim tego, w którym kierunku powinny iść dalsze prace nad operacjonalizacją tej strategii" - powiedział na konferencji prasowej Belka.

"W dyskusji padały liczne uwagi, które wzbogacały ten program, ale najciekawsza z mojego punktu widzenia była uwaga, którą premier Morawiecki przyjął z jakąś taką ulgą" - zaznaczył.

Ta uwaga - dodał Belka - to stwierdzenie, że dyskusja o programie nie powinna się koncentrować na pieniądzach, ale na regulacjach - np. jakie instrumenty powinny być uruchomione, by była większa skłonność do inwestowania. Albowiem - podkreślił prezes NBP - "w Polsce nie brakuje pieniędzy".

dt6xduw

Podczas spotkania nie poruszano zatem także tematu wsparcia finansowego dla programu oraz ewentualnego udziału w tym NBP - zastrzegł Belka.

"Było to bardzo ciekawe spotkanie seminaryjne, które obu stronom sporo dało" - podsumował.

"Bardzo ciekawa prezentacja, wielogodzinna dyskusja. I mogę powiedzieć, że właściwie pełna aprobata dla planu rozwoju" - mówił natomiast jeszcze w czwartek o spotkaniu z RPP Morawiecki.

Dopytywany czy członkowie RPP zgłaszali jakieś wątpliwości do planu odparł, że w trakcie wielogodzinnej dyskusji padło wiele "głębokich, makroekonomicznych pytań dotyczących polityki". "Ale wydaje mi się, że co do wszystkiego osiągnęliśmy konsensus" - powiedział.

dt6xduw

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński zapowiedział w czwartek, że "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" w formie średniookresowej strategii będzie gotowy na przełomie czerwca i lipca.

Przyjęty przez rząd plan zakłada m.in. wsparcie rozwoju firm, ich produktywności i ekspansji zagranicznej oraz równomierny rozwój całego kraju.

Plan opiera się na pięciu filarach: reindustrializacji, rozwoju innowacyjnych firm, kapitale dla rozwoju, ekspansji zagranicznej, oraz rozwoju społecznym i regionalnym.

dt6xduw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt6xduw