Trwa ładowanie...
d1kzrbs

Best przydzielił obligacje serii K4 o wartości 20 mln zł

Warszawa, 06.03.2015 (ISBnews) - Best dokonał przydziału pięcioletnich obligacji serii K4 o łącznej wartości 20 mln zł, poinformowała spółka.

Share
d1kzrbs

"Emitent pod warunkiem opłacenia przez inwestorów przydzielonych obligacji na zasadach przewidzianych w ostatecznych warunkach, przydzielił 200.000 szt. obligacji o wartości nominalnej 100 zł każda, o łącznej wartości nominalnej 20.000.000 zł. Subskrypcję przeprowadzono w dniu 6 marca 2015 r. Oferta nie była podzielona na transze, a cena emisyjna obligacji była równa ich wartości nominalnej" - podała spółka w komunikacie.

Emisja obligacji serii K4 jest czwartą realizowaną przez Best w ramach publicznego programu emisji obligacji, uruchomionego w marcu 2014 r., a jednocześnie pierwszą w ramach tego programu skierowaną do inwestorów instytucjonalnych.

Podobnie jak w przypadku niedawnej emisji obligacji serii K3 o wartości nominalnej 35 mln zł, skierowanej do inwestorów detalicznych, pieniądze pozyskane z oferty obligacji serii K4 Best zamierza przeznaczyć przede wszystkim na inwestycje w portfele wierzytelności nieregularnych, potencjalne akwizycje podmiotów z branży, a także ewentualnie na refinansowanie obecnego zadłużenia.

d1kzrbs

W ramach publicznego programu emisji obligacji o łącznej wartości do 300 mln zł, spółka przeprowadziła dotychczas dwie emisje obligacji detalicznych serii K1 i K2 o łącznej wartości 95 mln zł, a licząc z ofertami obligacji serii K3 i K4 (przewidywany dzień emisji w obu przypadkach to 10 marca), publiczny program emisji obligacji osiągnie półmetek, tj. 150 mln zł. Spółka przewiduje, że obligacje serii K3 i K4 zadebiutują na Catalyst 20 marca.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best S.A. jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

d1kzrbs

Podziel się opinią

Share
d1kzrbs
d1kzrbs