Trwa ładowanie...
dlbzc6t
27-10-2016 16:56

Best przydzielił obligacje serii R1 o łącznej wartości nominalnej 50 mln zł

Warszawa, 27.10.2016 (ISBnews) - Best przydzielił 4,5-letnie obligacje serii R1 o łącznej wartości nominalnej 50 mln zł. Inwestorzy złożyli zapisy opiewające łącznie na około 52 mln zł, w związku z czym zapisy złożone w dwóch ostatnich dniach subskrypcji zostały zredukowane średnio o 80,77%, podała spółka.

dlbzc6t
dlbzc6t

"Oferta obligacji serii R1 była pierwszą emisją przeprowadzoną przez Best w ramach drugiego programu publicznych emisji obligacji o łącznej wartości do 200 mln zł. Oferta ta skierowana była do inwestorów detalicznych i obejmowała 500 000 obligacji o wartości nominalnej 100 zł każda, czyli o łącznej wartości nominalnej 50 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Zapisy na obligacje serii R1 przyjmowane były od 10 do 26 października. W tym okresie 488 inwestorów złożyło zapisy łącznie na 519 997 obligacji.

Obligacje BEST serii R1 to 4,5-letnie dłużne papiery wartościowe o zmiennym oprocentowaniu, równym stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę w wysokości 3,3%, co stanowi około 5% w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym. Oprocentowanie naliczane jest już od pierwszego dnia subskrypcji, a odsetki będą wypłacane inwestorom co 3 miesiące, począwszy od 20 stycznia 2017 r., przypomniano.

Funkcję globalnego koordynatora oraz oferującego w ramach drugiego programu emisji obligacji Best pełni Dom Maklerski PKO Banku Polskiego. Zamiarem spółki jest, aby wszystkie obligacje emitowane w ramach programu zostały wprowadzone do notowań na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW. Przewidywany termin dopuszczenia do obrotu obligacji serii R1 to 16 listopada br.

dlbzc6t

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

dlbzc6t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlbzc6t