Trwa ładowanie...
d2pliql
d2pliql

Best zaoferuje obligacje detaliczne serii K3 o wartości 35 mln zł

Warszawa, 04.02.2015 (ISBnews) - Best rozpoczyna ofertę 4-letnich obligacji detalicznych serii K3 o wartości nominalnej 35 mln zł, podała spółka. Celem emisji jest pozyskanie funduszy na zakup nowych portfeli wierzytelności oraz udział w konsolidacji branży windykacyjnej. Zapisy rozpoczną się 9 lutego i zakończą 20 lutego br.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2pliql

"Naszym celem jest systematyczny rozwój grupy, w tym powiększenie zarządzanego przez nas portfela wierzytelności (?) Biorąc pod uwagę bardzo dobrą sytuację finansową Grupy Best, w tym niski wskaźnik zadłużenia na tle branży, naturalnym krokiem jest finansowanie zakupu nowych portfeli wierzytelności i potencjalnych przejęć z emisji obligacji" - powiedział prezes Best Krzysztof Borusowski, cytowany w komunikacie.

Spółka zaoferuje inwestorom detalicznym 350.000 obligacji o wartości nominalnej 100 zł każda. "Obligacje serii K3 są obligacjami 4-letnimi. Będą one oprocentowane według stopy zmiennej, równej stawce WIBOR dla 3-miesięcznych depozytów powiększonej o marżę w wysokości 3,3% w skali roku. Odsetki będą wypłacane inwestorom co 3 miesiące" - podano.

Zapisy rozpoczną się 9 lutego i zakończą 20 lutego br. Spółka przewiduje dzień emisji na 10 marca, natomiast dzień dopuszczenia obligacji do obrotu na rynku Catalyst na 20 marca.

d2pliql

Cena emisyjna obligacji serii K3 będzie niższa od wartości nominalnej i będzie uzależniona od momentu złożenia zapisu. Im wcześniej inwestor złoży zapis, tym niższą zapłaci cenę, w przedziale od 99,58 zł do 99,74 zł. Kolejność składania zapisów będzie także uwzględniana przy przydziale obligacji.

Oferta obligacji serii K3 jest trzecią realizowaną przez Best w ramach publicznego programu emisji obligacji o wartości do 300 mln zł na podstawie prospektu emisyjnego zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w marcu 2014 r. Spółka przeprowadziła dotychczas dwie emisje skierowane do inwestorów detalicznych: serię K1 o wartości 45 mln zł oraz serię K2 wartą 50 mln zł.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best S.A. jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

d2pliql

Podziel się opinią

Share
d2pliql
d2pliql