Trwa ładowanie...
d2c6ov5

Best: Zapisy na obligacje serii K3 przekroczyły dziś 350 tys. sztuk

Warszawa, 20.02.2015 (ISBnews) - Zapisy na obligacje serii K3 spółki Best przekroczyły w dniu 20 lutego - ostatnim dniu zapisów - liczbę oferowanych obligacji (350 tys.), w związku z czym spółka dokona proporcjonalnej redukcji zapisów z tego dnia, podała firma.

Share
d2c6ov5

"W ramach trzeciej oferty publicznej skierowanej do inwestorów detalicznych Best zaoferował 350.000 obligacji o wartości nominalnej 100 zł każda, czyli o łącznej wartości nominalnej 35 mln zł. W piątek, 20 lutego, liczba obligacji serii K3, na którą zapisali się inwestorzy, przekroczyła liczbę oferowanych papierów" - czytamy w komunikacie.

Harmonogram oferty przewidywał, że zapisy zakończą się właśnie 20 lutego (będą przyjmowane do końca dnia). Jednocześnie, zgodnie z ostatecznymi warunkami emisji, 20 lutego to tzw. dzień przekroczenia zapisów. To oznacza, że inwestorom, którzy złożyli zapisy przed tym dniem, a więc od 9 do 19 lutego włącznie, przydzielone zostaną obligacje zgodnie ze złożonymi przez nich zapisami. Natomiast zapisy złożone 20 lutego zostaną proporcjonalnie zredukowane, wyjaśniono.

O ostatecznych wynikach oferty publicznej obligacji serii K3 Best poinformuje po ich przydziale zaplanowanym na 24 lutego br., podano również.

d2c6ov5

Obligacje serii K3 są obligacjami 4-letnimi, oprocentowanymi według zmiennej stopy procentowej równej stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę 3,3% w skali roku. Odsetki będą wypłacane inwestorom co 3 miesiące. Spółka planuje wprowadzenie oferowanych obligacji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW. Przewidywany termin debiutu obligacji na Catalyst to 20 marca br.

Oferta obligacji serii K3 jest trzecią realizowaną przez Best w ramach uchwalonego w lutym 2014 r. publicznego programu o łącznej wartości do 300 mln zł. W ramach tego programu w minionym roku spółka sprzedała obligacje serii K1 i K2 o łącznej wartości 95 mln zł.

Obok emisji obligacji serii K3, Best przeprowadza obecnie również budowę księgi popytu dla obligacji serii K4, oferowanych inwestorom instytucjonalnym. Są to 5-letnie obligacje oprocentowane wg zmiennej stopy procentowej równej stawce WIBOR 3M + 3,5% w skali roku. W przypadku powodzenia oferty, Best przewiduje, że obligacje serii K4 zadebiutują na Catalyst w tym samym dniu, co seria K3, czyli 20 marca, podsumowano w komunikacie.

Na początku lutego Best poinformował, że rozpoczyna ofertę 4-letnich obligacji detalicznych serii K3 o wartości nominalnej 35 mln zł. Celem emisji jest pozyskanie funduszy na zakup nowych portfeli wierzytelności oraz udział w konsolidacji branży windykacyjnej.

d2c6ov5

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best S.A. jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

d2c6ov5

Podziel się opinią

Share
d2c6ov5
d2c6ov5