Trwa ładowanie...
d2mdah9

Bezpieczniej na przejazdach. Kolej opublikowała dane

Spada liczba wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. Z zestawienia sporządzonego przez Polskie Linie Kolejowe wynika, że w lipcu tego roku było ich o 40 procent mniej niż w lipcu zeszłego roku. W ostatnich tygodniach doszło do 13 wypadków, w których dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych.
Share
Bezpieczniej na przejazdach. Kolej opublikowała dane
Źródło: WP.PL, Fot: Crusier/Wikimedia CC BY-SA 3.0
d2mdah9

W ubiegłym roku, w lipcu, takich zdarzeń było ponad 20, a zginęło w nich 12 osób. Rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec mówi, że mniejsza liczba wypadków to zasługa między innymi inwestycji w bezpieczeństwo na przejazdach. W ostatnim roku przybyło wiele tak zwanych bezkolizyjnych przejazdów, czyli w miejsce skrzyżowań torów z drogą na jednym poziomie, powstały przejazdy nad lub pod torami. Powstaje też nowa sygnalizacja ostrzegawcza.

Na wysokim poziomie nadal utrzymuje się liczba wypadków spowodowanych przez osoby, które przechodzą przez tory w niedozwolonych miejscach. Jest też jednak pozytywne zjawisko. W tym roku nie zatrzymano zorganizowanych grup kolonistów czy wycieczkowiczów przekraczających tory w niedozwolonych miejscach. Mirosław Siemieniec przypomina, że kilka lat temu łamanie przepisów przez takie grupy było nagminne.

W czerwcu rozpoczęła się kolejna edycja akcji "Bezpieczny Przejazd". W jej ramach w każdy piątek niektóre skrzyżowania dróg z torami są obejmowane szczególnym nadzorem. Równolegle prowadzona jest akcja edukacyjna i informacyjna.

d2mdah9

Podziel się opinią

Share
d2mdah9
d2mdah9