Trwa ładowanie...
dp2pecl

BGK podpisał z KfW umowę pożyczki na 100 mln euro

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z niemieckim bankiem rozwoju KfW umowę pożyczki o wartości 100 mln euro - poinformował w środę BGK. Pieniądze mają trafić na wsparcie małych i średnich polskich firm.

Share
dp2pecl

Jak wyjaśnił w środę BGK, pieniądze zostaną przeznaczone na długoterminowe kredyty inwestycyjne dla przedsiębiorców. "Umowa została zawarta w ramach strategicznej współpracy, rozwijanej pomiędzy KfW i BGK" - zaznaczył bank w komunikacie.

"Pożyczka globalna z KfW z przeznaczeniem na finansowanie sektora MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw - PAP) wpisuje się w naszą misję wspierania rozwoju gospodarczego i społecznego kraju. Dodatkowe 100 mln euro będzie miało pozytywny wpływ na utrzymanie tempa inwestycji małych i średnich firm. Te środki uzupełnią naszą dotychczasową ofertę dla MŚP" - podkreślił cytowany w komunikacie prezes BGK Dariusz Kacprzyk.

Prezes KfW Ulrich Schr"der podkreślił z kolei, że pożyczka jest "uzupełniającym źródłem finansowania dla BGK oraz zastrzykiem pieniędzy dla przedsiębiorców w Polsce". "Polska jest ważnym sąsiadem i partnerem dla niemieckiej gospodarki. Jednocześnie wzmacniamy partnerstwo z BGK, które budowaliśmy do tej pory na forum NEFI i ELTI - międzynarodowych organizacji zrzeszających publiczne instytucje finansowe. W przyszłości również zamierzamy rozwijać tę dwustronną współpracę" - dodał.

KfW to największy w Europie krajowy bank rozwoju o sumie aktywów wynoszącej prawie 465 mld euro. KfW dostarcza finansowania małym i średnim przedsiębiorstwom, instytucjom publicznym oraz klientom indywidualnym na rynku niemieckim, a także wspiera eksport i inwestycje na rynkach trzecich. Do tej pory KfW udzielił pożyczek bankom rozwoju z Hiszpanii, Włoch, Francji czy Irlandii.

dp2pecl

Podziel się opinią

Share
dp2pecl
dp2pecl