Trwa ładowanie...

BGK wymienia euro na rynku

Bank Gospodarstwa Krajowego jest aktywny w środę na rynku walutowym, wymienia euro na złote, najprawdopodobniej na zlecenie Ministerstwa Finansów - poinformowali PAP dilerzy dużych banków działających na krajowym rynku, którzy brali udział w transakcjach z BGK.

Share
BGK wymienia euro na rynku
Źródło: Jupiterimages
d3mu11x

- Widać dzisiaj na rynku zdecydowaną aktywność BGK. Robiliśmy z nimi transakcję. Płynność jest niska, zatem stosunkowo niewielkie kwoty pozwalają na ruszenie rynkiem. Nie jest to nic nadzwyczajnego biorąc pod uwagę, że resort finansów zapowiadał takie działania - powiedział PAP diler.

Diler dodał, że BGK rozpoczął sprzedaż euro przy poziomie ok. 3,99 zł za euro.

d3mu11x

Informację o aktywności banku na FX potwierdził także diler kolejnego banku.

O godzinie 11.40 za euro płacono 3,9770 zł.

Na koniec listopada 2010 r. stan środków walutowych na rachunku Ministerstwa Finansów wynosił łącznie 5.249,9 mln euro.

d3mu11x

Rynki spekulowały, że w samym grudniu BGK był kilkakrotnie aktywny na rynku walutowym wymieniając środki z pomocy UE na zlecenie resortu finansów. Rzecznik prasowy BGK w każdym z przypadków odmawiał komentarza.

Pod koniec ubiegłego miesiąca wiceminister finansów Dominik Radziwiłł w rozmowie z PAP poinformował, że do końca tego roku MF może okresowo lub definitywnie część środków w euro wymienić na rynku. Dodał też, że resort finansów generalnie wykorzystuje osłabienie PLN do zamiany walut na złote. (PAP)

d3mu11x

Podziel się opinią

Share
d3mu11x
d3mu11x