Trwa ładowanie...
d3h9jud
16-03-2017 16:10

BGŻ BNP Paribas w tym roku chce ulepszyć mobilność bankową dla klienta

W 2017 r. chcemy skoncentrować się na fuzji operacyjnej z Sygma Bankiem Polska, chcemy to zakończyć do końca III kwartału br. - poinformował prezes bank BGŻ BNP Paribas Tomasz Bogus. Dodał, że bank chce także poprawić mobilność banku dla klienta.

d3h9jud
d3h9jud

"W 2016 roku koncentrowaliśmy się na integracji trzech instytucji, ale udało się nam rosnąć w tempie rynkowym. W 2017 roku chcemy skoncentrować się na fuzji operacyjnej z Sygma Bankiem Polska, chcemy to zakończyć do końca III kwartału. Chcemy także poprawić mobilność banku, rozwijać kanały zdalne i korzystać z siły grupy na świecie" - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej Bogus.

Bank podał, że koszty procesów integracji BGŻ, BNP Paribas Banku Polska oraz Sygma Bank Polska w 2016 roku były niższe o 12,1 proc. w porównaniu do 2015 roku i wyniosły 181,4 mln zł.

"Chcemy poprawić mobilność banku. Pomimo tego, co robiliśmy w kontekście integracji, to mamy już pierwsze jaskółki tego, że bank zaczyna się zmieniać. Po pierwsze pod koniec ubiegłego roku wprowadziliśmy nową stronę internetową dla nowego banku, która w mojej ocenie jest nowoczesna" - powiedział Bogus.

Jak dodał, bank jest w gronie pięciu banków, które wdrożyły możliwość rozliczenia się z Urzędem Skarbowym z poziomu strony internetowej, czyli rozliczając deklarację elektronicznie. "To też jest kolejny krok, który dowodzi, że bank zaczyna się zmieniać i że zaczynamy teraz rozmawiać o funkcjonalnościach i usługach dla klienta, a nie tylko i wyłącznie o integracji elementów" - wyjaśnił.

d3h9jud

Bank chce też rozwijać bankowość mobilną. "Chcielibyśmy poprawić naszą funkcjonalność dla naszych klientów. Myślę, że do końca tej połowy roku - taki jest nasz cel" - dodał.

Bank w raporcie poinformował, że skonsolidowany zysk netto grupy Banku BGŻ BNP Paribas w 2016 r. wzrósł do 76,9 mln zł z 13,3 mln zł w 2015 roku. Bank podał, że głównymi czynnikami determinującymi porównanie wyników były przeprowadzone w latach 2015-2016 procesy połączeniowe banków BGŻ, BNPP Polska oraz Sygma Bank Polska.

W aktualizacji strategii na lata 2016-2018 Bank BGŻ BNP Paribas planował do końca 2018 roku zdobyć ponad 5 proc. udziału w rynku kredytów i depozytów, obniżyć wskaźnik kosztów do dochodów do ok. 55 proc. i zwiększyć ROE do ok. 10 proc.

"W tym roku będzie około 20 mln zł kosztów integracji z Sygma Bankiem" - powiedział wiceprezes banku Jan Bujak.

d3h9jud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h9jud