Trwa ładowanie...
d23q3ir

BIEC: BOP wzrósł o 0,8 pkt w X, napływ ofert pracy stabilizuje się

Warszawa, 10.11.2016 (ISBnews) - Barometr Ofert Pracy (BOP) - wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy - wzrósł o 0,8 pkt m/m i wyniósł 209,1 pkt w październiku, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).
Share
d23q3ir

"W ostatnich miesiącach Barometr fluktuuje wokół zbliżonej wartości, nie wykazując wyraźnej tendencji. Zbliżone zmiany internetowych ofert pracy występowały w 2012 r., zwiastując okres zmniejszenia ich napływu. Stopa bezrobocia rejestrowanego wciąż spada w stałym tempie" - czytamy w raporcie.

Pod koniec października na polskich portalach internetowych pozostawało 175,1 tys. ogłoszeń o zatrudnieniu. W październiku liczba internetowych ofert pracy w większości województw nie zmieniła się znacząco.

W październiku największy przyrost ofert wystąpił w usługach w sektorze ochrony zdrowia i pielęgnacji urody oraz w edukacji i szkoleniach. Nieco mniejszy przyrost wystąpił w zawodach wymagających wykształcenia w naukach ścisłych i inżynieryjnych, natomiast najmniejszy przyrost dotyczył zawodów z zakresu nauk społecznych i prawnych.

Barometr Ofert Pracy powstaje na podstawie ogłaszanych w internecie ofert pracy przy współpracy Katedry Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

(ISBnews)

d23q3ir

Podziel się opinią

Share
d23q3ir
d23q3ir