Trwa ładowanie...
ceny

Biedronka drożeje, ale wciąż najtańsza

Trzeci miesiąc z rzędu Biedronka okazuje się najtańszym dyskontem. We wrześniu br. ceny w niej jednak nieco wzrosły, w porównaniu do sierpnia.

Share
Biedronka drożeje, ale wciąż najtańsza
Źródło: AFP
d2fvrs6

Handel-Net znów zbadał ceny w trzech dyskontach aglomeracji warszawskiej. Za nasz koszyk najwięcej trzeba zapłacić w Kauflandzie , ponad 117 zł. W sierpniu za zakupy w Kauflandzie zapłaciliśmy nieco ponad 119 złotych, a więc niewiele więcej niż we wrześniu. W środku zestawienia, podobnie jak miesiąc temu, znalazł się Lidl z wynikiem 112 zł.

Koszyk zakupów Handel-netu w Biedronce kosztuje 110 złotych. Pozwoliło to Biedronce wygrać zestawienie, ale ceny w niej znacząco wzrosły. W sierpniu zakupy kosztowały o 5 złotych mniej.

d2fvrs6

W Biedronce zdecydowanie najwięcej zapłacimy za schab bez kości. Za kilogram takiego schabu Biedronka liczy sobie 21,53 zł. W Lidlu zapłacimy za niego niecałe 21 zł, a w Kauflandzie 20,3 zł. W Biedronce najdroższa jest też czekolada mleczna Wedel oraz płatki kukurydziane Nestle. Poza tym taniej, niż u konkurencji.

Kaufland pozostaje najdroższy, pomimo pewnego spadku cen. W tej niemieckiej sieci zdecydowanie przepłacimy za mąkę tortową. W Kauflandzie kosztuje ona ponad 2 złote, natomiast u rywali sporo mniej, poniżej złotówki. Ale i w najdroższym dyskoncie możemy trafić na okazje. Schab bez kości jest tego najlepszym przykładem.

Dyskonty jednak tańsze od hipermarketów

Hipermarkety od paru miesięcy deklarują cenową pogoń za dyskontami, co oznacza, że chcą oferować wiele produktów w cenach porównywalnych czy wręcz niższych od tych z dyskontów. Jak na razie pogoń ta nie całkiem się udaje.

Najtańszym hipermarketem w sierpniu okazał się Carrefour. Za nasz koszyk zapłaciliśmy tam niemal 114 złotych. Ale w konkurencyjnych marketach ceny są znacznie wyższe. W najdroższym Realu zapłaciliśmy już ponad 126 złotych. Biorąc pod uwagę znacznie łatwiejszy zazwyczaj dojazd i większą liczbę placówek,, kupowanie w dyskontach bywa nie tylko wygodniejsze, ale i tańsze.

d2fvrs6

Poszczególne produkty są w dyskontach zazwyczaj znacznie tańsze. Za makaron Lubella Nita cięta w marketach zapłacimy od 3,10 do 3,39 zł. W dyskontach ten sam makaron kupimy za mniej pieniędzy: w Biedronce za 2,36 zł, w Lidlu za 2,79 a w Kauflandzie za 2,86 zł. Jednak oszczędne zakupy w dyskontach też mają swoją cenę. Często nie znajdziemy tam markowych produktów, trzeba szukać zamienników wśród tzw. marek własnych.

MM

d2fvrs6

Podziel się opinią

Share
d2fvrs6
d2fvrs6