Trwa ładowanie...

Biedronka może mieć poważne kłopoty. Urząd wkracza do akcji

Państwowa Inspekcja Pracy przygląda się Biedronce. Chodzi o współpracę sieci z marką Glovo przy dostawach niedzielnych zakupów.

Share
Biedronka może mieć poważne kłopoty. Urząd wkracza do akcjiŹródło: NurPhoto via Getty Images
dm0m7zb

Niedzielne dostawy z Biedronki zainteresowały handlową "Solidarność", która z kolei postanowiła o wszystkim poinformować inspektorów pracy. A chodzi o przestrzeganie przepisów o zakazie handlu. O sprawie informuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Jeden z wyjątków przewidzianych w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele dotyczy sklepów internetowych i platform internetowych. Związkowcy mają jednak wątpliwości, czy Biedronka posiada własną infrastrukturę do takiej sprzedaży.

- Wprawdzie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i inne dni daje możliwość funkcjonowania handlu w sklepach internetowych i na platformach internetowych, jednak z naszych informacji wynika, że Biedronka nie posiada sklepów wyłącznie internetowych - komentuje Alfred Bujara, szef sekcji handlowej NSZZ "Solidarność".

Obejrzyj: Upadłość konsumencka krok po kroku. "Rzetelne sporządzenie wniosku niezwykle ważne"

Osobną kwestią jest tarcza antykryzysowa, która dopuszcza pracę w niedziele przy określonych czynnościach. Chodzi m.in. o rozładowywanie towaru pierwszej potrzeby, jego przyjmowanie i ekspozycję. Według "S" zadania pracowników Biedronki wykraczają poza ten katalog.

dm0m7zb

<a href="https://www.money.pl/gospodarka/polacy-ruszyli-na-zakupy-galerie-handlowe-licza-zyski-6509411403585153a.html">Czytaj: Polacy ruszyli na zakupy. Galerie handlowe liczą zyski</a>

- Czynności związane z pakowaniem towarów do sprzedaży internetowej nie mieszczą się jednak w tym zakresie. Będziemy uważnie monitorować sytuację - zapowiada Bujara.

Sieć Biedronka w odpowiedzi na pytania nadesłane przez portal podkreśla, że "proces realizacji zakupów online będzie realizowany w podobny sposób jak u innych sprzedawców oferujących zakupy online w niedziele, w oparciu o precyzyjne reguły prawne".

<a href="https://www.money.pl/gospodarka/wiceprezes-lpp-centra-handlowe-beda-zamykane-sieci-beda-padaly-6509382727440513a.html">Dowiedz się: Wiceprezes LPP: Centra handlowe będą zamykane, sieci będą padały</a>

Dodajmy, że kontrole inspektorów pracy ruszą dopiero, gdy ustanie zagrożenie wywołane epidemią koronawirusa.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dm0m7zb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm0m7zb
dm0m7zb