Trwa ładowanie...
dpncx8e

Biedronka sypnęła kasą. Pracownicy z nagrodami - po 475 euro każdy

Grupa Jeronimo Martins (właściciel Biedronki) przyznała wszystkim swoim pracownikom nagrodę roczną w takiej samej wysokości - 475 euro. Dotyczy to pracowników z Polski, Portugalii i Kolumbii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeronimo Martins nagradza wszystkich pracowników po równo. 475 euro premii rocznej
Jeronimo Martins nagradza wszystkich pracowników po równo. 475 euro premii rocznej (PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
dpncx8e

Władze Jeronimo Martins zdecydowały o zwiększeniu premi rocznej wszystkim pracownikom sklepów i logistyki. Jak podaje portal dlahandlu.pl, sieć handlowa da wszystkim po równo, czyli 475 euro.

Czytaj też: Toalety w Biedronce. Klienci pytają: gdzie mamy iść?

- Ta indywidualna premia, której wysokość jest taka sama na trzech rykach, na których jesteśmy obecni, przyznawana jest około 80% pracowników. Jej łączna kwota to 38 mln euro, co odpowiada około 10 proc. skonsolidowanego dochodu netto firmy z ubiegłego roku - informuje spółka.

dpncx8e

Propozycję zwiększenia premii wystosował szef grupy Pedro Soares dos Santos, zaproponował wzrost premii o 6 proc. w porównianiu z poprzednim rokiem. Zgodziła się na to Rada Dyrektorów grupy.

Obejrzyj: Zakaz handlu w niedziele zostaje. Zyskują gastronomia, turystyka, kultura

Jeronimo Martins zatrudnia obecnie blisko 108,5 tys. osób, z czego 30 proc. w Portugalii, gdzie tylko w 2018 r. utworzono 713 nowych miejsc pracy. Polscy pracownicy Biedronek - blisko 45 tys. osób - dostali już specjalną nagrodę roczną Kwota to 2100 zł brutto, o 100 zł więcej niż w 2018 r.

Łącznie w Jeronimo Martins Polska na etacie pracuje ponad 67 tys. osób.

Czytaj także: GIS wycofuje dwie partie sera z sieci E.Leclerc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpncx8e

Podziel się opinią

Share

dpncx8e

dpncx8e