Trwa ładowanie...

Biedronka zapłaci 350 tys. zł kar. To decyzje UOKiK tylko z dwóch miesięcy

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) podtrzymał 13 decyzji Inspekcji Handlowej o nałożeniu na właściciela Biedronki kar w łącznej wysokości 350 tys. zł.

Biedronka zapłaci 350 tys. zł kar. To decyzje UOKiK tylko z dwóch miesięcyŹródło: Materiały prasowe, fot: biedronka
d3lxa94
d3lxa94

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, popularny dyskont był karany za niewłaściwe informowanie konsumentów o cenach produktów w marketach.

To wynik serii kontroli, które w ubiegłym roku przeprowadzała w dyskontach Inspekcja Handlowa. Kontrolerzy sprawdzali przede wszystkim ceny na produktach. Wyszły liczne uchybienia.

d3lxa94

Najczęściej cena na produkcie nie była widoczna. Za jej brak inspektorzy mogą nałożyć karę w wysokości 20 tys. zł. Urzędnicy powtarzali kontrole i stwierdzali kolejne naruszenia, dlatego stosowali także wyższe kary w wysokości nawet 40 tys. zł – czytamy na stronie wiadomoscihandlowe.pl.

Ostatecznie Jeronimo Martins (portugalski właściciel Biedronki) otrzymało kilkanaście kar. Spółka za każdym razem się od nich odwoływała. Pod koniec ubiegłego roku urząd wydał aż 11 decyzji w sprawie odwołań. W dwóch przypadkach urząd uchylał decyzję i kierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. W pozostałych dziewięciu zaskarżone decyzje zostały utrzymane w mocy.

Zobacz także: Walki w dyskontach. Oto ulubiony sport Polaków

W samym listopadzie 2019 r. UOKiK wydał cztery decyzje dotyczące Biedronki. Zdecydował wówczas o karach od 18 do 40 tys. zł. Łącznie dało to 111,2 tys zł.

Portal przypomina, że od 2010 r. prezes UOKiK wydał aż 70 decyzji w sprawie Jeronimo Martins Polska. W poprzedniej dekadzie było ich tylko 7.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3lxa94
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lxa94