Trwa ładowanie...
dtt3gjk

BIK Indeks Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wyniósł -6,7% w czerwcu

Warszawa, 06.07.2015 (ISBnews) - Indeks Popytu na Kredyty Mieszkaniowe, który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniósł -6,7% w czerwcu 2015 r. Oznacza to, że w czerwcu br. w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o raporty dla wniosków o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższą o 6,7% w porównaniu z czerwcem 2014 r.

Share
dtt3gjk

W maju 2015 r. wartość indeksu wynosiła +6,3%.

"Analiza statystyk dla wniosków o kredyty mieszkaniowe od początku roku wskazuje, że są one zmienne w ostatnich miesiącach, jednak średnia odczytów indeksu od początku roku jest ujemna. Oznacza to, że gdy poznamy wyniki sprzedaży kredytów mieszkaniowych za całe pierwsze półrocze br., to najprawdopodobniej będziemy mieli do czynienia z niższą wartością udzielonych kredytów mieszkaniowych niż rok wcześniej " - powiedział ekspert BIK Sławomir Grzybek, cytowany w komunikacie.

Wskaźnik BIK Indeks - PKM obliczany jest w przeliczeniu na dzień roboczy po wyłączeniu zapytań o kredyty mieszkaniowe na kwoty przekraczające 1 mln zł oraz zapytań powtórzonych od tego samego klienta w ostatnich 90 dniach.

Metodyka BIK Indeks - PKK i BIK Indeks - PKM została opracowana przez Biuro Informacji Kredytowej we współpracy z Instytutem Rozwoju Gospodarczego SGH. Indeksy są publikowane co miesiąc.

(ISBnews)

dtt3gjk

Podziel się opinią

Share
dtt3gjk
dtt3gjk