Trwa ładowanie...
d329xcr

BioMaxima chce w ciągu roku przejąć spółki o łącznych przychodach 20 mln zł

29.06. Warszawa (PAP) - Biotechnologiczna spółka BioMaxima planuje dokonać w ciągu roku akwizycji podmiotów o łącznych przychodach na poziomie 20 mln zł - poinformował na...

Share
d329xcr

29.06. Warszawa (PAP) - Biotechnologiczna spółka BioMaxima planuje dokonać w ciągu roku akwizycji podmiotów o łącznych przychodach na poziomie 20 mln zł - poinformował na konferencji prezes BioMaximy, Henryk Lewczuk. Prezes nie wykluczył sfinansowania przejęć nową emisją akcji.

"W ciągu roku planujemy przejęcia spółek o łącznych przychodach na poziomie 20 mln zł. Mamy już ustalone cele i prowadzimy rozmowy" - powiedział Lewczuk.

Na pytanie czy akwizycje mogą być finansowane emisją nowych akcji, prezes powiedział: "w kwestii finansowania nie wykluczamy żadnej z możliwości".

Lewczuk poinformował, że BioMaxima spodziewa się poprawy rentowności w związku z przejęciem firmy Emapol.

d329xcr

"Oczekujemy synergii polegających m.in. na spadku kosztów osobowych, ale również wykorzystaniu kontaktów eksportowych Emapolu, który 25 proc. produkcji kieruje za granicę" - powiedział.

"W prognozie założyliśmy przejęcie Emapolu do końca marca tego roku, jednak opóźnienie nie wpłynie na realizację naszych prognoz" - dodał.

W środę BioMaxima podpisała umowę zakupu 100 proc. udziałów Emapolu. Wartość transakcji to 6,6 mln zł.

Prognoza BioMaximy uwzględniająca przejęcie Emapolu zakłada wypracowanie w 2012 r. 2,2 mln zł zysku netto, 3,9 mln zł EBITDA oraz 20,5 mln zł przychodów.

"Realizacji największej części prognozy spodziewamy się w drugim półroczu, ze względu na sezonowość sprzedaży, ale również zakończenie procedury połączenia z Emapolem" - powiedział prezes.

Dodał, że połączenie spółek jest planowane jeszcze w tym roku. (PAP)

kuc/ jtt/

d329xcr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d329xcr
d329xcr