Trwa ładowanie...
d2b6gec

Bioton chce sprzedać 50 proc. udziałów w Copernicusie za 25 mln zł

14.02. Warszawa (PAP) - Bioton podpisał z pozostałymi wspólnikami spółki Copernicus list intencyjny w sprawie sprzedaży wszystkich posiadanych przez Bioton udziałów w tej spółce,...

Share
d2b6gec

14.02. Warszawa (PAP) - Bioton podpisał z pozostałymi wspólnikami spółki Copernicus list intencyjny w sprawie sprzedaży wszystkich posiadanych przez Bioton udziałów w tej spółce, czyli 50 proc. Cenę sprzedaży ustalono na 25 mln zł - podał Bioton w komunikacie.

Sprzedaż udziałów uzależniona jest od spełnienia szeregu warunków, w tym wyrażenia zgody przez instytucje finansowe współpracujące z Biotonem, w szczególności przez posiadaczy obligacji serii B.

Planowane zamknięcie transakcji sprzedaży ma nastąpić do 31 marca 2014 r.

d2b6gec

W komunikacie poinformowano, że po sprzedaży udziałów Bioton i Copernicus będą kontynuowały współpracę w zakresie dostaw wstrzykiwaczy na rzecz Biotonu.

"Spółka pozostanie uprawniona do komercjalizacji wstrzykiwaczy wytwarzanych przez Copernicus na rynkach, na których jest lub będzie obecna z produkowaną przez siebie i dystrybuowaną insuliną, w tym do wyłącznej komercjalizacji na rynku polskim i chińskim oraz zachowa pierwszeństwo w komercjalizacji wstrzykiwaczy do insuliny rozwijanych przez Copernicus" - dodano. (PAP)

jow/ asa/

d2b6gec

Podziel się opinią

Share
d2b6gec
d2b6gec