Trwa ładowanie...
d1xmo79

Bioton dokupi 30,11 proc. spółki Biolek za 96,5 mln zł

23.11. Warszawa (PAP) - Bioton zawarł ze spółką Troqueera Enterprises Ltd z siedzibą w Nikozji umowę kupna dodatkowych 262 udziałów spółki Biolek, stanowiących 30,11 proc. jej...

Share
d1xmo79

23.11. Warszawa (PAP) - Bioton zawarł ze spółką Troqueera Enterprises Ltd z siedzibą w Nikozji umowę kupna dodatkowych 262 udziałów spółki Biolek, stanowiących 30,11 proc. jej kapitału zakładowego, za 96,5 mln zł. Po transakcji Bioton będzie posiadać łącznie 100 proc. tej firmy - poinformowała spółka w komunikacie.

Bioton podał, że decyzja o przejęciu 100 proc. udziałów w Biolek podjęta została w związku z perspektywami rozwoju spółki na rynku produktów weterynaryjnych.

Płatność za nabywane udziały zostanie dokonana w drodze potrącenia ceny emisyjnej akcji spółki, które zostaną objęte przez sprzedawcę, w liczbie równej ilorazowi ceny sprzedaży oraz ceny emisyjnej jednej akcji spółki, która została przez strony ustalona w wysokości równej wartości nominalnej akcji spółki tj. 0,20 zł za jedną akcję.

d1xmo79

Ponieważ cena rynkowa jednej akcji Biotonu na dzień podpisania umowy była niższa niż wartość nominalna, spółka będzie zobowiązana do wyemitowania na rzecz sprzedawcy dodatkowych akcji.

W przypadku zaistnienia zdarzeń związanych z dalszym rozwojem i dopuszczeniem do sprzedaży produktów Biolek znacząco zwiększających wartość spółki oraz wpływających na zwiększenie możliwych do uzyskania przez spółkę przychodów oraz zysków sprzedawcy należna będzie premia.(PAP)

gsu/ jtt/

d1xmo79

Podziel się opinią

Share
d1xmo79
d1xmo79