Trwa ładowanie...

Biurowe wojny elektroniki z papierem

Zaledwie 10 proc. faktur w naszym kraju wystawia się w formie elektronicznej - donosi "Puls Biznesu", powołując się na badanie "E-faktura w Polsce" zrealizowane przez PKPP Lewiatan w 2012 r.

Biurowe wojny elektroniki z papieremŹródło: Jupiterimages
dklkmss
dklkmss

Pewnie będziemy jednak próbowali dorównać Europie, w której ten odsetek jest 2 razy wyższy. Stawką są ogromne korzyści - podkreśla "PB", wyliczając, iż firma wysyłająca co miesiąc 1000 faktur, może zaoszczędzić nawet 2 tys. zł.

Oszczędności pieniędzy i czasu pracowników oraz poprawa wizerunku to tylko niektóre korzyści z digitalizacji obiegu dokumentów w firmie - przekonuje Jacek Wysocki z Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Jak dodaje, powody do zadowolenia mają też pracownicy, którzy by wysłać fakturę nie muszą stać na poczcie ani wyszukiwać odpowiedniego dokumentu w dziesiątkach segregatorów.

Według raportu Lewiatana w Polsce co roku wystawia się ok. 1,5 mld faktur. Do ich produkcji trzeba wyciąć 255 tys. drzew, czyli 127,5 ha lasu. A także zużyć tyle energii, ile rocznie starcza dla 60 tys. gospodarstw domowych i 3 razy więcej wody niż kupujemy w butelkach.

dklkmss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dklkmss