Trwa ładowanie...
d2wcn1r

Bliżej, dalej, za granicę – czyli o dojazdach do pracy

Polacy nie są zbyt chętni, aby daleko dojeżdżać do pracy. Jeśli odległość ma być większa niż 50 km wolą wyjechać za granicę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bliżej, dalej, za granicę – czyli o dojazdach do pracy
d2wcn1r

Work Service po raz drugi zadało Polakom następujące pytanie: „Biorąc pod uwagę możliwość zmiany pracy, jak daleko mógłby dojeżdżać Pan/Pani do nowego miejsca pracy?”. Jeśli chodzi o pracę w kraju wyniki nie są zgodne z przewidywaniami. - Większość kobiet akceptuje dojazdy do pracy do 15 km, natomiast mężczyźni są bardziej elastyczni i aż 11 proc. z nich jest gotowych dojeżdżać codziennie ponad 100 km – tłumaczy Krzysztof Inglot dyrektor działu rozwoju rynków w Work Service.

W porównaniu z rokiem ubiegłym nastąpił wyraźny wzrost chęci pracy za granicą. Jest ona większa szczególnie u osób zamieszkujących tereny wiejskie (skok o 26 proc.), a także u osób z wykształceniem podstawowym i zawodowym (11 proc. więcej) i średnim (również 11 proc.).

Jeśli chodzi o podział względem płci to aż 36 proc. mężczyzn (w 2012 r. – 15 proc.) oraz 10 proc. kobiet (w 2012 r. – 7 proc.) jest gotowych pojechać do pracy do innego kraju. – Wyjazd za granicę do pracy zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, które chętniej podejmują mężczyźni. – wyjaśnia Krzysztof Inglot. – Ludzie z małych miejscowości również nabrali odwagi, ponieważ znają coraz więcej osób, które pracowały za granicą i na tym zyskały. Perspektywy sporo wyższych zarobków coraz bardziej kuszą - dodaje Inglot.

d2wcn1r

Sprawdź najnowsze oferty pracy w swojej okolicy!

Podziel się opinią

Share

d2wcn1r

d2wcn1r
d2wcn1r