Trwa ładowanie...

Bliźniaki firmy JYSK rosną z dnia na dzień

Widoczne nawet dla kierowców, jadących drogą, dwa olbrzymie magazyny budowane w Radomsku przez JYSK, prezentują się naprawdę imponująco. A to przecież tylko część wartej prawie 300 mln zł inwestycji związanej z rozbudową już i tak największych w Europie Środkowo-Wschodniej magazynów.

Share
Bliźniaki firmy JYSK rosną z dnia na dzień
Źródło: WP.PL
d4m3qzh

Prace w powiecie radomszczańskim rozpoczęły się w 2009 roku. - Planowany termin zakończenia budowy to trzeci kwartał przyszłego roku, natomiast pełne uruchomienie instalacji w magazynach planowane jest na początek 2011 roku - wyjaśnia Jacek Przerwa, kierownik ds. wdrożeń automatyki magazynowej.

Dwa prawie 40-metrowe magazyny wysokiego składowania będą całkowicie zautomatyzowane, a jedynymi osobami, które będą mogły do nich wchodzić, będą technicy nad-zorujący i konserwujący urządzenia całego systemu. Nawet strażak nie będzie miał szans, by się do nich dostać. Dlatego po postawieniu na konstrukcji stalowych regałów montowana jest instalacja przeciwpożarowa. Same regały już w tym tygodniu zostaną obudowane ścianami. - Po zakończeniu budowy znajdzie się w nich miejsce dla 170 tys. palet - mówi Jacek Przerwa.

d4m3qzh

To niejedyna prowadzona inwestycja. Jednocześnie rozbudowywany jest terminal do przyjmowania i wydawania towarów. Terminal ma obecnie ok. 400 m długości, a ostatecznie będzie liczył 600 m i będzie mogło podjeżdżać do niego jednocześnie nawet sto ciężarówek. Wzdłuż tego terminalu zamontowany zostanie automatyczny system przenośników i wind transportowych.

- Całkowita wartość projektu wynosi około 300 mln zł. Udało się nam uzyskać dofinansowanie części inwestycji z programu operacyjnego "Innowacyjna gospodarka" przy Ministerstwie Gospodarki - przypomina nasz rozmówca z JYSK.

W Radomsku wyrosną nie tylko magazyny. Dzięki rozbudowie wzrośnie także zatrudnienie. Potrzeba m.in. techników, którzy zajmą się konserwacją urządzeń w nowo powstających magazynach.

Z rozwoju firmy cieszy się również lokalny samorząd. Przypomnijmy, że była to jedna z prestiżowych inwestycji, o czym świadczy choćby nazwa ulicy - Duńska, przy której JYSK ma swoją siedzibę.

d4m3qzh

- Choć JYSK powstał poza specjalną strefą ekonomi- czną, pomagaliśmy mu tak samo jak innym inwestorom, którzy chcieli związać się z naszym miastem - mówi Jarosław Wojdełko z biura obsługi inwestora w magistracie. - Poza tym jest to modelowy przykład rozwoju przedsiębiorstwa. Najpierw powstały ogromne magazyny, teraz są one rozbudowywane do jeszcze większych rozmiarów. Czy parę lat temu, gdy JYSK wchodził do Radomska, ktoś się spodziewał takiego rozwoju? Na dodatek będą to dodatkowe miejsca pracy dla mieszkańców.

To jeszcze nie wszystko. Jest szansa, że firma zainteresuje się kupnem bocznicy kolejowej i część usług przejmie ten rodzaj transportu.

d4m3qzh

Podziel się opinią

Share
d4m3qzh
d4m3qzh