Trwa ładowanie...
d4b1nbz
28-01-2016 11:00

Bloober Team planuje 3 premiery w br., może pokazać też pierwszy epizod 'Medium'

Warszawa, 28.01.2016 (ISBnews) - Bloober Team planuje premiery 3 dużych tytułów gier w tym roku. Spółka może również pokazać pierwszy epizod swojej superprodukcji "Medium" pod koniec 2016, poinformował prezes Piotr Babieno.

d4b1nbz
d4b1nbz

"'Layers of Fear' to pierwsza duża premiera planowana przez Bloober Team w 2016 r. Na przełomie drugiego i trzeciego kwartału gotowe do sprzedaży będą 'Scopophobia' i niezapowiedziany wcześniej horror. Obie gry wpisują się w naszą strategię budowy wyjątkowych horrorów psychologicznych. Rozmowy z potencjalnymi partnerami zamierzamy rozpocząć w połowie lutego na targach D.I.C.E. w Las Vegas" - powiedział Babieno na spotkaniu z dziennikarzami.

"Layers of Fear" pojawi się 16 lutego m.in. na platformach Playstation 4, Xbox One, Steam i GOG oraz w polskich sklepach w limitowanej - kolekcjonerskiej wersji pudełkowej na PC dystrybuowanej przez Techland.

Z kolei pod koniec bieżącego roku spółka powinna pokazać pierwszy z pięciu epizodów "Medium".

"To nasz największy produkt, z którym wiążemy znacznie większe plany niż tylko realizację gry. Rozwiązanie zastosowane w produkcji obejmujemy ochroną patentową" - dodał prezes Bloober Team.

d4b1nbz

Według jego słów, tytuły, które sprawdzą się na rynku będą dalej rozwijane.

Bloober Team zanotował przychody ze sprzedaży na poziomie 5,7 mln zł (wzrost o 316% r/r) w IV kwartale 2015 r. przy 3,3 mln zł zysku netto (wzrost o 911% r/r).

W całym minionym roku sprzedaż krakowskiej spółki wyniosła 11,1 mln zł (wzrost o 94% r/r), a zysk netto 3,7 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł w opisywanym okresie aż 6,9 mln zł.

"To historycznie rekordowe wyniki spółki - zarówno w ujęciu kwartalnym, jak i rocznym. Nie jest żadną tajemnicą, że te wyniki to zasługa 'Layers of Fear'. Wczesne wersje gry cieszą się wielką popularnością zarówno na platformie Steam jak i Xbox One. Wpływ na wynik miało oczywiście również wynagrodzenie otrzymane od naszego wydawcy. Należy podkreślić, że w IV kwartale nie były księgowane wpływy ze sprzedaży tytułu w Xbox One Preview i będą one księgowane dopiero w I kwartale 2016 r." - podkreślił prezes Bloober Team.

d4b1nbz

Według jego słów, bieżący rok ma przynieść dalszą wyraźną poprawę.

Bloober Team postanowił również o upublicznieniu córki zależnej iFun4All na NewConnect.

"iFun4All ma własne, ciekawe pomysły, odbiegające od tego na czym skupił się Bloober Team. Spółka wnioskuje o dofinansowanie upublicznienia spółki, ma nowy zarząd, pracuje nad kolejnymi produkcjami. Chcemy pozostać w niej w roli znaczącego akcjonariusza" - wskazał Babieno.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.

(ISBnews)

d4b1nbz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b1nbz