Trwa ładowanie...

Bon turystyczny. Mieszkańcy Pomorza aktywowali aż 53,7 tys. bonów. Co z resztą kraju?

Do tej pory mieszkańcy woj. pomorskiego aktywowali blisko 53,7 tys. bonów, czyli niemal 20,5 proc. z przygotowanych dla nich 262,3 tys. bonów. Jak w praktyce wygląda korzystanie z rządowego świadczenia?

Bon turystyczny. Mieszkańcy Pomorza aktywowali aż 53,7 tys. bonów. Co z resztą kraju?Źródło: pixabay.com
de5f36o
de5f36o

Bon turystyczny. Mieszkańcy Pomorza aktywowali aż 53,7 tys. bonów

Bon turystyczny w całym kraju został wygenerowany w liczbie 4 mln. Na tę chwilę aktywowano ich już przeszło 87,7 tys. Najwięcej, bo aż 124,1 tys. w woj. mazowieckim oraz 111,1 tys. w woj. śląskim. Najmniej – 18,3 tys. – w woj. podlaskim.

Bon turystyczny. "Opiekunowie dzieci jeszcze zdążą wykorzystać bony"

Bon turystyczny z założenia przeznaczony jest dla dla polskich rodzin. Jego dodatkową rolą jest doraźne wsparcie dla rodzimej branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon w wysokości 500 złotych przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje dodatek "500+".

Bon turystyczny. Mieszkańcy Pomorza aktywowali aż 53,7 tys. bonów

Bon turystyczny można wykorzystać płacąc za noclegi i imprezy turystyczne na terenie Polski nie tylko w wakacje. Można go wykorzystać na wspólny weekend bądź zimowisko. Niestety okazuje się, że nie wszystkie obiekty, które realizowały tę formę płatności latem, robią to teraz. Przekonała się o tym nasza czytelniczka, której odmówiono zapłaty bonem za tydzień w hotelu w górach. - Czy to jest fair? - zastanawia się kobieta.

Przypomnijmy, że sam bon turystyczny jest jednym z najgorętszych tematów tegorocznego sezonu letniego. Po kilku miesiącach zbiorowej traumy, jaką u wielu wywołał spowodowany koronawirusem lockdown, ten projekt rozbudził u niektórych nadzieję, że przynajmniej tegoroczne wakacje uda się uratować. Program ruszył 1 sierpnia.

de5f36o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de5f36o