Trwa ładowanie...
dx6ia0c

BOŚ Bank: W tym tygodniu w centrum uwagi dane z USA i wskaźnik CPI w Polsce

Warszawa, 10.04.2017 (ISBnews) -  Nadchodzący tydzień przyniesie mniej istotnych danych makroekonomicznych gospodarek rozwiniętych niż poprzedni, ale z pewnością inwestorzy zwrócą szczególną uwagę na dane dotyczące sprzedaży detalicznej czy nastrojów konsumentów w USA, a w Polsce na ostateczny odczyt marcowego wskaźnika CPI, uważają ekonomiści BOŚ Banku. 

Share
dx6ia0c

"Na polskim rynku oczekiwany będzie ostateczny odczyt marcowego wskaźnika CPI (prognozujemy utrzymanie poziomu 2,0%, zgodnie z wstępnym szacunkiem GUS) oraz wskaźnika inflacji bazowej po wyłączeniu cen żywności i energii (oczekujemy wzrostu do 0,5% r/r wobec 0,3% w lutym). W bieżącym tygodniu planowana jest także publikacja danych dot. bilansu płatniczego w lutym" - napisali analitycy w raporcie

Według nich inwestorzy będą także oczekiwać na dane z USA nt. sprzedaży detalicznej, nastrojów konsumentów oraz inflacji.

"Uwaga rynkowa pozostanie skupiona na wypowiedziach przedstawicieli banków centralnych, w tym tygodniu najistotniejsze będzie dzisiejsze wystąpienie prezes Fed Janet Yellen (przed północą polskiego czasu)" - czytamy dalej.

Ich zdaniem w przypadku rynków wschodzących oczekiwana będzie seria publikacji dot. gospodarki chińskiej, gdzie na pierwszy plan wysunie się PKB za I kw., a wśród pozostałych publikacji: marcowe wyniki CPI, produkcji, sprzedaży detalicznej oraz inwestycji.

"Generalnie jednak należy oczekiwać, że wraz ze zbliżaniem się okresu Świąt Wielkanocnych (piątek jest dniem wolnym od pracy m.in. w USA i w Niemczech), aktywność inwestorów na globalnym i krajowym rynku finansowym będzie słabła" - podsumowali analitycy.

(ISBnews)

dx6ia0c

Podziel się opinią

Share
dx6ia0c
dx6ia0c