Trwa ładowanie...
d2wzgst

BPH uważa cenę w wezwaniu Aliora za odpowiadajacą wartości godziwej

Warszawa, 27.07.2016 (ISBnews) - Bank BPH uważa, że cena proponowana w wezwaniu Alior Banku odpowiada wartości godziwej spółki, podano w komunikacie.

Share
d2wzgst

"Zarząd stwierdza, że jego zdaniem cena proponowana w wezwaniu odpowiada wartości godziwej spółki" - czytamy w opinii.

Alior Bank ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 50 600 821 akcji, tj. 66% akcji Banku BPH po 31,19 zł za akcję. Zapisy będą przyjmowane od 1 do 16 sierpnia br., zaś przewidywany dzień transakcji nabycia akcji to 19 sierpnia. Ogłoszone wezwanie jest jednym z elementów transakcji dotyczącej nabycia podstawowej działalności Banku BPH.

Nabycie podstawowej działalności Banku BPH wpisuje się w strategię rozwoju Alior Banku, która przewiduje wzrost w oparciu o rozwój organiczny i akwizycje, w połączeniu z osiąganiem wysokiego poziomu zwrotu z kapitału. W wyniku przejęcia wydzielonej części Banku BPH, Alior Bank awansuje na 9. pozycję największych banków w Polsce pod względem posiadanych aktywów.
Transakcja przybliży Alior Bank do realizacji strategicznego celu dołączenia do grona 5-6 największych banków w Polsce w ciągu kolejnych kilku lat.

Sfinalizowanie transakcji planowane jest na IV kwartał 2016 r.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)

d2wzgst

Podziel się opinią

Share
d2wzgst
d2wzgst