Trwa ładowanie...
d2a42fr
d2a42fr

"Brak inwestycji w energetykę spowoduje "zapóźnienie" polskiej gospodarki"

Bez inwestycji w modernizację sektora energetycznego i bez zmniejszenia zużycia energii, polska gospodarka będzie w najbliższych latach w stanie zapóźnienia - powiedziała w czwartek w Sejmie wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska.
Share
d2a42fr

_ Bez szybkiego podjęcia z jednej strony przez sektor energetyczny w naszym kraju zdecydowanych działań i przedsięwzięć w zakresie realizacji poważnych kapitałochłonnych modernizacji odtworzeniowych i nowych inwestycji (...), a z drugiej strony bez podjęcia przez wszystkich odbiorców energii elektrycznej konkretnych działań prooszczędnościowych w zakresie zmniejszenia zużycia energii, Polska gospodarka będzie przez kolejne lata w stanie naturalnego zapóźnienia _ - podkreśliła.

Zaznaczyła, że będzie to miało odzwierciedlenie w poziomie jakości życia społeczeństwa w Polsce.

Odpowiadając na pytania posłów PiS w sprawie drastycznych podwyżek cen energii elektrycznej dla zakładów produkcyjnych powiedziała, że wahania cen energii elektrycznej i zmienność trendów są zjawiskiem naturalnym "w warunkach postępującego procesu urynkowienia całej gospodarki".

d2a42fr

Powiedziała, że ceny energii oraz usług jej dostarczania muszą uwzględniać potrzeby finansowania modernizacji i rozwoju sieci elektroenergetycznych oraz mocy wytwórczych, opartych o nowoczesne metody ekologiczne.

_ Te realne potrzeby modernizacji i rozwój potencjału energetycznego są i nadal będą pochodną konieczności zachowania bezpieczeństwa i ciągłości dostarczania energii elektrycznej na potrzeby całej gospodarki _ - zaznaczyła.

Poinformowała, że w ostatnich miesiącach ceny energii elektrycznej mają "wyraźną" tendencję spadkową.
_ Zasadniczo wynika to z obniżenia się o kilka procent poziomu popytu na energię, w tym szczególnie mocno ze strony przedsiębiorstw przemysłowych _- powiedziała wiceminister.

d2a42fr

Podziel się opinią

Share
d2a42fr
d2a42fr