Trwa ładowanie...
db96i9u
db96i9u

Braster sprzedał wszystkie akcje w ofercie publicznej, pozyskał 39 mln zł brutto

Warszawa, 21.05.2015 (ISBnews) - Braster sprzedał wszystkie 2,6 mln oferowanych walorów w pierwotnej ofercie publicznej, pozyskując od inwestorów 39 mln zł brutto, podała spółka.
Share
db96i9u

Cena emisyjna w ofercie została ustalona na poziomie 15 zł. Do inwestorów indywidualnych trafi ostatecznie 25,3%, a do instytucjonalnych - 74,7% walorów serii F. Braster planuje wprowadzić na główny rynek GPW 3 014 653 akcje serii A, B, C, D i E oraz 2,6 mln akcji z nowej emisji prawdopodobnie w czerwcu, podano w komunikacie.

"Dzięki emisji udało nam się pozyskać kwotę, która jest wystarczająca do realizacji naszej strategii. Jej kluczowym elementem będzie wprowadzenie urządzenia Braster Tester do sprzedaży do kobiet w drugiej połowie 2016 r." - powiedział prezes spółki Marcin Halicki, cytowany w komunikacie.

Pozyskane środki w łącznej sumie 39 mln zł zostaną przeznaczone na budowę linii technologicznej, opracowanie finalnej, komercyjnej wersji urządzenia, stworzenie systemu automatycznej interpretacji badań termograficznych otrzymywanych z urządzenia Braster Tester, a także dokończenie prac związanych z wdrożeniem produktu na rynek, podano w materiale.

db96i9u

Przed emisją największymi akcjonariuszami spółki byli: Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, Ipopema Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, dr Tadeusz Wesołowski oraz jej założyciele. Do niezbywania swoich akcji przez rok czasu od momentu ustalenia ostatecznej ceny akcji zobligowali się dwaj najwięksi inwestorzy instytucjonalni (DM BOŚ, Ipopema TFI) oraz członkowie zarządu spółki.

Braster, jako jedyna firma na świecie, posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Braster Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2012 r.

(ISBnews)

db96i9u

Podziel się opinią

Share
db96i9u
db96i9u