Trwa ładowanie...
dl5yzzk
13-11-2015 09:43

Briju zwiększy liczbę swoich salonów do 30 na koniec roku

Warszawa, 13.11.2015 (ISBnews) - Briju będzie miało 30 salonów w swojej sieci do końca bieżącego roku, poinformował prezes Przemysław Piotrowski. W przyszłym roku chce kontynuować dynamiczny rozwój sieci.

dl5yzzk

"Działa już 26 sklepów Briju, a do końca roku będzie ich 30. Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu przedświątecznych zakupów, przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę asortymentową oraz pierwszą ogólnopolską kampanię telewizyjną, której celem jest budowa i wzmocnienie świadomości marki Briju" - powiedział Piotrowski, cytowany w komunikacie.
W tym roku zostały otwarte salony m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy i Płocku. W przyszłym roku Briju zamierza kontynuować dynamiczny rozwój sieci i otworzyć podobną liczbę sklepów, co w roku bieżącym. Wśród miast, w których w 2016 roku zostaną otwarte nowe salony są m.in. Kołobrzeg, Mielec, Głogów i Września.

"Obecnie pracujemy nad kolejnymi umowami, już w tym momencie mamy wynegocjowane umowy na lokalizację ok. połowy nowych sklepów. Rozwijamy się zarówno w dużych miastach, które mają większy potencjał sprzedażowy, jak i w mniejszych, gdzie koszty funkcjonowania sklepów są niższe, a ich rentowność jest szybciej osiągana" - dodał prezes.

Jubilerska spółka w dziewięciu miesiącach 2015 r. osiągnęła 404,8 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost o 47,4% r/r. Skonsolidowany zysk netto wzrósł o 74,1% r/r i wyniósł 13,9 mln zł.

Grupa poprawiła wyniki zarówno w segmencie wyrobów jubilerskich, jak i w zakresie handlu i obróbki surowców metali szlachetnych. W segmencie surowców Grupa osiągnęła 388,8 mln zł przychodów (wzrost o 46,5% r/r) i 21,8 mln zł zysku brutto ze sprzedaży (wzrost o 39,8%), natomiast w segmencie wyrobów jubilerskich przychody wyniosły 16 mln zł, a zysk brutto ze sprzedaży 6,7 mln zł, co oznacza wzrost r/r o odpowiednio 76,2% i 143,8%.

dl5yzzk

"Segment surowców generuje stabilne zyski oraz przepływy pieniężne, dzięki czemu możemy konsekwentnie rozwijać segment sprzedaży detalicznej wyrobów jubilerskich. Segment ten stanowi coraz większy udział w osiąganym przez Grupę zysku brutto ze sprzedaży. Ze względu na skalę sieci, liczba nowych otwarć rzutuje na rentowność operacyjną segmentu, jednak na koniec roku chcemy poprawić wynik segmentu wyrobów jubilerskich" - wskazał Piotrowski.

Briju specjalizuje się w projektowaniu, wytwarzaniu i dystrybucji wysokiej jakości wyrobów jubilerskich ze złota, srebra oraz z kamieni szlachetnych i syntetycznych. Spółka zajmuje się również handlem hurtowym w segmencie metali szlachetnych, głównie złota i srebra. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od maja 2014 r.

(ISBnews)

dl5yzzk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl5yzzk