Trwa ładowanie...
d4kvbp9

Brytyjski dziennik: sytuacja w Polsce to czarna dziura

Brytyjska gazeta "The Independent" pisze, że sytuacja gospodarcza Polski, Węgier, Łotwy i Estonii, które jeszcze niedawno były gwiazdami na ekonomicznym firmamencie Europy, przypomina teraz bardziej czarną dziurę.

Share
d4kvbp9

Zdaniem dziennika 35 miliardów euro obiecanych przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz Bank Światowy może nie wystarczyć, żeby powstrzymać gwałtowny upadek, i pomoc silniejszych sąsiadów z Unii Europejskiej może okazać się konieczna. Poważnym błędem byłoby odmówić tej pomocy - pisze "Independent".

Po pierwsze, zachodnioeuropejski system bankowy jest tak powiązany z bankami Europy Wschodniej, że może się zachwiać, jeśli one zbankrutują. Po drugie, upadek gospodarczy wepchnie wschodnioeuropejskie kraje z powrotem w objęcia Rosji. Stracone zostaną wszystkie geopolityczne korzyści Europy osiągnięte po obaleniu Żelaznej Kurtyny. Wszystkie kraje kontynentu są już ze sobą tak gospodarczo powiązane, że kiedy europejski sąsiad potrzebuje pomocy, to trzeba jej udzielić - pisze brytyjski "Independent".

d4kvbp9

Podziel się opinią

Share
d4kvbp9
d4kvbp9