Trwa ładowanie...
d23ih5z

Budimex generalnym wykonawcą biurowca EQlibrium dla Waryńskiego za 56 mln zł

Warszawa, 10.09.2015 (ISBnews) - Budimex został wybrany na generalnego wykonawcę warszawskiego biurowca EQlibrium, którego deweloperem jest Grupa Waryński, poinformował prezes Waryński S.A. Grupa Holdingowa Jarosław Jankowski. W ramach umowy opiewającej na ok. 56 mln zł, Budimex będzie odpowiedzialny za kompleksowe wykonanie budynku oraz przygotowanie przestrzeni otaczającej obiekt.

Share
d23ih5z

?Warszawska Wola to nie tylko dynamicznie rozwijająca się dzielnica mieszkaniowa, w czym aktywnie uczestniczymy z naszymi projektami Stacja Kazimierz i Miasto Wola, ale od kilkunastu miesięcy również coraz ważniejszy adres na rynku biurowym. (?) projekt EQlibrium będzie stanowił bezpośrednią, bardziej kameralną alternatywę dla biurowców z rejonu Ronda Daszyńskiego" - powiedział Jankowski, cytowany w komunikacie.

EQlibrium to pierwszy projekt biurowy realizowany przez Grupę Waryński. Biurowiec w standardzie technicznym klasy A zaoferuje łącznie 10,5 tys. m2 powierzchni biurowej i usługowej. Rozpoczęcie prac budowlanych w ramach inwestycji EQlibrium zaplanowano na 16 września. Biurowiec ma być gotowy w I kw. 2017 r.

?Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca z firmą Budimex dodatkowo podniesie atrakcyjność obiektu. Nasz partner gwarantuje terminowość oraz najwyższą jakość wykonania projektu, czyli kluczowe elementy, które doceniają potencjalni najemcy" - dodał prezes Waryńskiego.

d23ih5z

?(?) Grupa Waryński po raz kolejny nam zaufała i powierzyła realizację swojego flagowego projektu biurowego. (?) Połączenie doświadczenia, wiedzy naszych inżynierów i pracowników z unikalnym projektem architektonicznym EQlibrium sprawia, że jesteśmy przekonani, iż w perspektywie kilkunastu miesięcy zrealizujemy jeden z najbardziej interesujących obiektów biurowych w tej części Warszawy. Zastosowane przez nas rozwiązania technologiczne i najwyższa jakość prowadzonych prac przyczynią się do sukcesu projektu i zadowolenia przyszłych najemców" - powiedział dyrektor budownictwa ogólnego Budimex Radosław Górski, cytowany w komunikacie.

Grupa Waryński, której głównym akcjonariuszem jest MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, koncentruje się na aktywności deweloperskiej i zarządzaniu nieruchomościami.

Budimex - jedna z największych spółek budowlanych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Do grupy Budimex należą m.in.: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków. W 2014 r. Budimex miał 4,95 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d23ih5z

Podziel się opinią

Share
d23ih5z
d23ih5z