Trwa ładowanie...

Burmistrz Rzymu: groźba braku pieniędzy na kanonizację Jana Pawła II

Władze Rzymu mogą nie mieć pieniędzy na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII 27 kwietnia - ostrzegł w czwartek burmistrz Ignazio Marino w związku z ciężkim kryzysem finansów w Wiecznym Mieście. Zagroził, że od niedzieli stolica może zostać sparaliżowana.

Burmistrz Rzymu: groźba braku pieniędzy na kanonizację Jana Pawła IIŹródło: AFP, fot: POLIZIA MODERNA
d3wge0q
d3wge0q

Alarm podniesiono po tym, gdy nowy włoski rząd Matteo Renziego wycofał z parlamentu projekt ustawy "Ratowanie Rzymu", który przewidywał przekazanie kasie miejskiej pieniędzy z budżetu na najpilniejsze potrzeby. Gabinet zapowiedział prace nad nowym rozporządzeniem. Wcześniejsza ustawa, przygotowana przez rząd Enrico Letty, została ostro skrytykowana przez opozycję.

W kasie miasta brakuje około pół miliarda euro.

Ignazio Marino nie kryjąc irytacji z powodu zaistniałej sytuacji oświadczył: - Powiedzmy to jasno; w marcu nie będzie pieniędzy dla 25 tysięcy pracowników, na paliwo do autobusów, na przedszkola i wywóz śmieci, a także na organizację kanonizacji dwóch papieży, czyli wydarzenie o zasięgu planetarnym.

- Politycy mają szczęście, bo dysponują samochodami z szoferami, ale rzymianie nie będą mieli czym jeździć. Ludzie będą musieli sami sobie dać radę - stwierdził centrolewicowy burmistrz. Marino znalazł się w jawnym konflikcie z liderem swej macierzystej Partii Demokratycznej, nowym premierem Matteo Renzim, który do tej pory był burmistrzem Florencji.

d3wge0q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wge0q