Trwa ładowanie...
d1tn0e0

Bydgoszcz/ Otwarto centrum targowo-wystawiennicze

Hala ekspozycyjna o powierzchni prawie 11 tysięcy metrów kwadratowych to główna część otwartego w czwartek Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego. W obiekcie mogą być organizowane też kongresy, konferencje i imprezy kulturalno-rozrywkowe.

Share
d1tn0e0

"W województwie brakowało takiego obiektu. Bydgoszcz jest centrum działalności gospodarczej regionu, gdzie funkcjonują bardzo dynamiczne firmy. Z analiz wynika też, że miasto jest znakomitym miejscem do organizacji imprez targowo-wystawienniczych i kongresów" - powiedział wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.

Zaznaczył, że warunkami sprzyjającymi organizacji w Bydgoszczy targów, wystaw i kongresów są m.in. lotnisko położone 1,5 kilometra od centrum, planowane ważne drogi i baza hotelowa.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podkreślił, że powstania centrum targowo-wystawienniczego oczekiwali między innymi przedsiębiorcy, którzy przypominali czasy, kiedy w mieście organizowane były liczne targi, ale z powodu braku odpowiednich warunków część z imprez została przeniesiona do innych miast.

d1tn0e0

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze jest położone na północnych obrzeżach miasta, w pobliżu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. W ostatnich latach w tym miejscu w namiotach były organizowane były Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji "WOD-KAN", będące największymi w kraju targami branży wodociągowo-kanalizacyjnej.

Łączna powierzchnia obiektu wynosi 16,5 tys. m. kw., z czego hala targowo-wystawiennicza zajmuje 11 tys. m kw. Cała powierzchnia hali może być wykorzystana, nie ma słupów, podpór czy wewnętrznych ścian. Jednak dzięki mobilnymi i dźwiękoszczelnym ścianom można halę podzielić na trzy mniejsze.

Nad halą, która może pomieścić 10 tys. osób, znajduje się antresola o powierzchni 1 tys. m kw., którą też można podzielić na trzy części.

W centrum są również dwie sale konferencyjne o powierzchni 630 i 220 m kw., które mogą pomieścić łącznie 760 osób. Każdą z sal można podzielić na dwie mniejsze. Oprócz tego urządzono m.in. zaplecze cateringowe, pokój prasowy.

Pierwszymi imprezami w centrum mają być zaplanowane na październik tragi myśliwskie oraz tragi bezpieczeństwa, ochrony mienia i zdrowia.

Inwestorem centrum była Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, a wykonawcą - Skanska. Inwestycja kosztowała 51,4 mln zł, w tym 17 mln zł pochodziło z regionalnego programu operacyjnego i 3 mln zł z budżetu państwa.

d1tn0e0

Podziel się opinią

Share
d1tn0e0
d1tn0e0